Dziękował za wsparcie

  Dziękował za wsparcie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podziękował wczoraj Radzie Europy w Stasburgu za wsparcie okazywane Ukrainie podczas "pomarańczowej rewolucji". Zapowiedział też postęp w sprawie Cmentarza Orląt Lwowskich we Lwowie.
       W wystąpieniu przed Zgromadzeniem Parlamentarnym RE zapewnił, że jako prezydent Ukrainy podejmie wszelkie wysiłki, by rozpoczęte w jego kraju zmiany były nieodwracalne.
       - Ukraińcy sa wolnym europejskim narodem - podkreślił Juszczenko.
       Jak powiedział, z zadowoleniem przyjął zapowiedź Unii Europejskiej przygotowania nowej strategii współpracy z Ukrainą i ma nadzieję, że obejmie ona perspektywę członkostwa tego kraju w UE. Podkreślił też, że strategicznym partnerem Ukrainy pozostaje Rosja.
       Problemy z cmentarzem
       
  Odpowiadając na pytanie posła Piotra Gadzinowskiego (SLD) zapowiedział, że nastąpi poważny postęp w sprawie Cmentarza Orląt we Lwowie. Podkreślił, że problemy występują na szczeblu regionalnym. Obiecał wystosować prośbę do lwowskiej rady, "żeby zmieniła decyzję i swe stanowisko".
       - Jestem przekonany, że dzisiaj, wraz ze zmianą centralnej władzy, nastąpi poważny postęp w tej sprawie - powiedział Juszczenko, w bezpośredniej transmisji telewizji ukraińskiej ze Strasburga.
       - W pełni rozumiem wasze uczucia i oczekiwania - zapewnił. Dodał, że wysoko ceni stosunki, jakie udało się ustanowić z Polską w ostatnim czasie, a także to, że po historycznych "scenach tragedii nastąpiło porozumienie". Obiecał, że on jako prezydent i jego rząd będą "szli drogą porozumienia i wzajemnego poszanowania z polskim narodem".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo