Buszują w altankach

  <P>Buszują w altankach</P>

  <P><B>(ast)</B></P>

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Mam działkę w Kruszynie Krajeńskim. Dzwonię w imieniu własnym i innych działkowców. Na terenie ogródków "Kruszynka" bardzo często dochodzi do włamań. Złodzieje wynoszą wszystko, co się tylko da. Rozbijają drzwi do altanek siekierami, a potem odkręcają umywalki, kradną naczynia i narzędzia - opowiada jedna z naszych Czytelniczek.


  Nocować zimą?


  - Włamania są właściwie co tydzień, a my jesteśmy bezsilni.

  Trudno przecież, żeby zimą nocować na działce! - denerwuje się. - Przestaliśmy już nawet zgłaszać szkody do ubezpieczalni, bo wyjdzie na to, że chcemy wyłudzić pieniądze - dodaje. - A najgorsze, że policjanci z Białych Błot nic nie robią w tej sprawie.


  Starszy aspirant Ewa Przybylińska, rzecznik KMP w Bydgoszczy: - To nieprawda, że policjanci nic nie robią w tej sprawie. Prowadzimy działania operacyjne i prewencyjne. Patrolujemy ogródki działkowe, ale nie możemy na terenie każdego postawić policjanta - wyjaśnia. - Jeżeli pani ma zastrzeżenia do pracy policjantów, może to zgłosić - dodaje.


  Zabierać cenne rzeczy


  Ewa Przybylińska apeluje do działkowców, by po zakończonym sezonie zabierać z altanek najcenniejsze rzeczy. - Zima to okres, w którym włamań na działkach jest najwięcej. Złodzieje wiedzą, że w tym czasie ogródki są puste i wykorzystują sytuację - stwierdza.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo