BYDGOSZCZ 326-32-86

  Not. (nb)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       W niedzielę byłam w Filharmonii Pomorskiej na pięknym koncercie, w którym wystąpili studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej. Do teraz jestem po dużym wrażeniem. Młodzi muzycy świetnie zagrali. Cała sala była wypełniona. Dużo osób odeszło od kasy bez biletu. Bardzo chciałbym, żeby powtórzono koncert.
       Szkoda, że telewizja UPC nie nadaje już programów w języku niemieckim. W ubiegłym roku odbierałem, aż pięć kanałów. Przynajmniej mogłem podszkolić sobie język.
       Chodnik przy ulicy Kaliskiej na osiedlu Leśnym jest bardzo zaśmiecony. Nie mogę patrzeć na ten bałagan. Moja cierpliwość skończyła się już dawno. Mam nadzieję, że wreszcie ktoś zbierze te papiery i cuchnące odpadki.
       Przy skwerze na Ludwikowie stoją trzy pojemniki do segregacji śmieci. Mieszkańcy zamiast rozdzielać brudy - wyrzucają wszystkie śmieci w foliowych workach. Opakowania zwykle są dziurawe. Wiatr roznosi nieczystości po całej okolicy. Wygląda to strasznie. Apeluję do mieszkańców osiedla o więcej kultury osobistej i rozsądku.
       Kilka dni temu w jednym z sklepów reklamowałam towar. Ku mojemu zaskoczeniu personel potraktował mnie bardzo życzliwie i uprzejmie. To miłe. Pochwały należą się też kierownictwu, które dobrało sobie tak sympatycznych pracowników.
       Ludzie wyrzucają świąteczne drzewka do śmietników. Na mojej ulicy kontener wypełniony jest choinkami. Tak nie powinno być.
       Odprowadzałam znajomego na dworzec PKP. Miał stamtąd dojechać na PKS. Czas nas gonił, a w tym czasie nie jechał żaden autobus. Postanowiliśmy zamówić taksówką. Za kurs kierowca zażyczył sobie aż szesnastu złotych. Przecież to rozbój w biały dzień! Zastanawiam się, kogo teraz stać na jazdę taksówką.
       Kilka dni temu miałam okazję obejrzeć wspólnie z znajomymi spektakl pod tytułem "Kamienie i popioły" w Teatrze Polskim. Po spektaklu zgodnie stwierdziliśmy, że dawno nie oglądaliśmy tak dobrej sztuki. Polecam wszystkim. Słyszałam, że spektakl został zaproszony do udziału w ogólnopolskim festiwalu sztuki. Wielkie ukłony w stronę aktorów.

       Nie wszystkie opinie zgodne są ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo