Poświęcona

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jak już informowaliśmy, w czwartek oficjalnie otwarto ocynkownię "Effect" przy Przemysłowej. Od listopada sępoleński zakład już produkuje.
       Z dotacji i kredytów
       
  Przypomnijmy, ocynkownia ogniowa kosztowała 3 mln zł, z czego 924 tys. zł pochodzi z dotacji z Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Inwestycję sfinansowano także z kredytów zaciągniętych w Bankach Spółdzielczych w Więcborku i Nakle oraz z pilskiego oddziału Gospodarczego Banku Wielkopolski. Ocynkownię budową węzła cieplnego wsparła też gmina.
       Wiarygodny wspólnik
       
  Inwestycja powstawała z opóźnieniem. - Były kłopoty z nieuczciwymi wspólnikami - wyjaśnia prezes "Effektu" Andrzej Porożyński. - Udało nam się pozyskać wiarygodnego wspólnika firmę "Metal Bark" z Nowej Wsi Wielkiej. Jej właściciel Zbigniew Barłóg zajmuje się produkcją i montażem elementów stalowych i potrzebuje ocynkowanych elementów.
       
  Ocynkownię ukończono w grudniu 2004 r. Może przerabiać do czterech tysięcy ton rocznie. Na razie zatrudnia 34 osoby.
       Od a do zet
       
  Ze względu na współfinansowanie ze środków budżetowych na otwarciu ocynkowni "Effect" pojawili się nie tylko samorządowcy, ale i posłowie z regionu - Renata Basta i Eugeniusz Kłopotek. Były też władze samorządowe i przedstawiciele odbiorców ocynkowanej stali.
       - To początek naszych planów - zapewnia Porożyński. - W tym roku chcemy też produkować konstrukcje stalowe.
       1301FK04

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo