Dla pięciu wsi

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do marca muszą powstać cztery nowe place zabaw przy wiejskich szkołach. Gmina dostała ponad 43 tys. zł dotacji z programu aktywizacji obszarów wiejskich.
       Ponad 100 tysięcy
       
  Samorządowcy się cieszą, bo z Banku Światowego w ramach programu aktywizacji obszarów wiejskich gmina Kamień uzyskała 42 proc. dofinansowania.
       Łącznie na wszystkie zadania trzeba prawie 103 tys. zł. Za ponad 23 tys. zł zostaną wyposażone świetlice wiejskie w Płociczu i Zamartem.
       Drugie zadanie jest kosztowniejsze, bo do ponad 33 tys. zł gmina musi dołożyć ponad 46 tys. zł. Tyle mają kosztować nowe place zabaw przy szkołach w Dużej Cerkwicy, Płociczu, Zamartem i Dąbrówce.
       Zabójcze tempo
       
  - Te szkoły zakwalifikowano, bo dotacja z Banku Światowego na edukację obejmuje tylko wiejskie szkoły, w których są oddziały dla najmłodszych dzieci - wyjaśnia Aleksandra Gałędek, szefowa referatu budownictwa i inwestycji w kamieńskim UM. - Liczymy, że każdy plac zabaw będzie kosztować około 20 tys. zł.
       
  Decyzja o przyznaniu dotacji dotarła pod koniec roku. Niestety, czasu na realizację jest bardzo mało. - Tempo będzie zabójcze - ocenia Gałędek. - Do marca wszystko ma być gotowe, łącznie z dokumentacją wymaganą przez program aktywizacji obszarów wiejskich. A my dopiero jesteśmy w fazie projektu i przetargu.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo