Prezes szkodził?

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Policja bada, kto w sępoleńskim GS "Samopomoc Chłopska" jest winien wystawieniu weksla in blanco na 150 tys. zł za nawozy dla firmy w Wielowiczu. "Anwil" z Włocławka zażądał realizacji weksla. Jak już informowaliśmy, w czwartek prezeska GS zawiadomiła policję o niedopełnieniu obowiązków przez poprzedni zarząd.
       Burzliwe walne
       
  Na walnym w grudniu ub.r. wybrano nowe władze sępoleńskiego GS. Nie minął miesiąc, a nowa prezeska Zofia Antoszczak na nadzwyczajnym zebraniu została zobowiązana do zawiadomienia policji o popełnieniu szkody majątkowej przez poprzedni zarząd.
       Sprawa jest stara, ale dopiero w pod koniec ub.r. włocławski "Anwil" zażądał od GS 150 tys. zł w zamian za wystawiony w 97 r. weksel.
       Zapłacą za "InterroI"
       
  W 97 r. GS podjął współpracę komisową z firmą "Interrol II" z Wielowicza w gminie Sośno. Firma sprzedawała nawozy z Zakładów Azotowych we we Wocławku, które przekształciły się w "Anwil".
       GS poręczył in blanco "Azotom", wystawiając weksel na 150 tys. zł. W ten sposób "Interrol II" mógł brać towar. Pod koniec ub.r. "Anwil" zażądał 150 tys. zł od GS za niezapłacone faktury.
       Kto winien?
       
  - Prowadzimy w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi - wyjaśnia Maciej Kaczmarek z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie. - Obecny zarząd twierdzi, że były prezes Andrzej M. nie dopełnił obowiązków, co spowodowało szkodę majątkową w kwocie 150 tys. zł.
       
  Jeśli śledztwo potwierdzi zarzuty, to byłemu prezesowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo