Pyrrusowe zwycięstwo

  Pyrrusowe zwycięstwo

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy uznał skargi sześciu z dziewięciu właścicieli domków nad jeziorem Mochel. Gmina przegrała, ale to nie oznacza, że domki ocaleją.
       Nowe porządki
       
  Od czterech lat trwa wojna o dziewięć domków nad Mochelem. Wśród właścicieli są były burmistrz Kazimierz Fiałkowski i wiceburmistrz Barbara Letka.
       Nowa władza wzięła się za porządkowanie zabudowy nad jeziorem. Według planu zagospodarowania przestrzennego domków tam nie powinno być. Aby zalegalizować samowolę, zgłaszano różne wersje legalizacji, ale wymagałoby to nakładów ze strony właścicieli najstarszych domków nad samym jeziorem. Przeciwko tej uchwale były protesty, ale Rada Miejska w ub.r. je odrzuciła.
       Przegrani
       
  - Właściciele dziewięciu domków złożyli skargę do sądu - wyjaśnia Aleksandra Gałędek z wydziału budowlano-inwestycyjnego UM w Kamieniu. - Przegraliśmy, bo sąd uznał już zasadność skarg większości właścicieli, a trzy zostały jeszcze do rozpatrzenia. To oznacza, że sprawa będzie trwać, ale nie zostanie rozstrzygnięta z korzyścią dla właścicieli.
       
  Rok za rokiem
       
  Drogi są dwie. Pierwsza to zlecenie wykonania kolejnego planu miejscowego, aby domki pozostały, druga to anulowanie uchwały o sporządzeniu planu mającego na celu legalizację samowoli i wtedy rozbiórka.
       Jedno jest pewne, każda z nich oznacza jeszcze przynajmniej kilka sezonów w niepięknych domkach nad Mochelem. Szkoda tylko tych lat na swary.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo