Będzie piękny sylwester

  Będzie piękny sylwester

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na Ukrainie dojdzie w tych dniach do zmiany nie tylko władzy, ale i systemu wartości - uważa opozycyjny kandydat na prezydenta Ukrainy Wiktor Juszczenko. - <i>To konfrontacja cywilizacji, między autorytarną sowiecką wizją i zachodnią demokracją</i> - powiedział Juszczenko w wywiadzie dla środowego wydania włoskiego dziennika "La Repubblica".
       Poinformował, że jeśli wygra wybory 26 grudnia, w pierwszą zagraniczną podróż uda się do Moskwy. - Pomogę Putinowi wyjść z ambarasu, w który wpakowali go jego doradcy. Przekonali go, że wygra Janukowycz i że dzięki udzielonemu Janupoparciu wzrośnie jego własny prestiż i wpływy na arenie międzynarodowej.
       Juszczenko powiedział, że nie dlatego zostanie prezydentem Ukrainy, bo władze próbowały go otruć.
  Podkreślił, że wykorzystywanie jego dramatu byłoby, jak to ujął, wulgarne. Dodał, że nigdy nie oskarżył wprost Leonida Kuczmy i Wiktora Januo próbę zabicia, ale - jak zauważył - to oni sprzyjali systemowi, w którym panowało przyzwolenie na podjęcie próby jego wyeliminowania. Zapytany, czy wciąż obawia się kolejnej próby zamachu na swoje życie odparł, że teraz już nie boi się tak, jak wcześniej. - To, co było, mam za sobą, teraz patrzę naprzód - oświadczył Juszczenko. Jak powiedział, tegoroczny Sylwester, pięć dni po wyborach, będzie najpiękniejszy w jego życiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo