Orne pod las...

  (x)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rolnicy posiadający gospodarstwa rolne także w granicach administracyjnych Grudziądza mogą skorzystać z unijnych dopłat, pod warunkiem, że na gruntach ornych zasadzą las. Zmieniły się zasady kompletowania dokumentacji, potrzebnej do ubiesię o unijną pomoc finansową.
       Do tej pory, z uwagi na brak aktualnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego rolnicy pragnący zalesić część swych gruntów nie mogli spełnić jednego warunku ubiegania się o unijną dopłatę.
       Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grudziądzu poinformowało nas, że zmianie uległo rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i trybu udziepomocy finansowej na zalesianie gruntów rolnych.
  Najistotniejszą zmianą jest możliwość zastąpienia, jako obowiązkowego załącznika, wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zaświadczeniem potwierdzającym, że przeznaczenie do zalesienia gruntów rolnych nie jest sprzeczne z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
       Szczegółowych informacji zasięgnąć można w Biurze Powiatowym ARiMR w Grudziądzu, ul. Piłsudskiego 51-53, tel. 46-102-14.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo