Ludzie mówią

  Not. (erka)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

       Czy ktoś w końcu...
       ... doprowadzi do uporządkowania terenu przy przejeździe kolejowym na ulicy Kaliskiej? Między zamkniętym już kioskiem a kładką nad torami leżą sterty śmieci. To miejsce, o którym nikt nie pamięta, o które nikt nie dba. Może strażnicy miejscy powinni zobaczyć i złożyć swoim przełożonym jakiś raport. Jest piękna ścieżka rowerowa, ludzie codziennie wędrują tędy do centrum miasta, do pracy. Na widok tego bałaganu wszystkiego może się odechcieć.
       Jechałem trasą Okrzei...
       ... po zmierzchu. Z przyjemnością stwierdzam, że miasto, widziane z samochodu, wygląda ładnie, odświętnie. To dobrze, że gospodarze wielu obiektów zadbali o ich przystrojenie i oświetlenie. Po-doba mi się także świąteczne oznakowanie trasy. Mam nadzieję, że do Bożego Narodzenia tych światełek i choinek będzie więcej.
       Śledziłam akcję "Gazety Kujawskiej"...
       ... związaną ze starymi pocztówkami. Mieszkam w Lipnie i w domowej kolekcji mam wiele zdjęć naszego miasta. Mój brat mieszka w Aleksandrowie Kujawskim i ma zbiory poświęcone temu miastu oraz Ciechocinkowi. Chciałabym, żeby "Kujawska" kontynuowała tę akcję i poświęciła ją nie tylko Włocławkowi.
       Mam dwoje dzieci...
       ... oboje są tegorocznymi maturzystami. Wiem, że nie będzie mnie stać na wysłanie ich na studia do innego miasta, rozpatruję więc naukę we Włocławku. Obawiam się, że będzie problem, bo oboje mają zainteresowania politechniczne i w tym kierunku chcieliby się kształcić. Szkoda, że we Włocławku nie ma uczelni, która wzięłaby pod uwagę tego rodzaju potrzeby edukacyjne.
       
  Nie wszystkie opinie Czytelników są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo