Pieniądze na rozruch

  Pieniądze na rozruch

  Tylko dla młodych Nie liczą lat (bz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Coraz więcej bezrobotnych zastanawia się nad samozatrudnieniem. Ale na rozkręcenie biznesu potrzebne są pieniądze. Skąd je brać?
       Większość początkujących biznesmenów najchętniej udałaby się po gotówkę do banku. Jednak te nie dostrzegają w nich dobrego klienta. Poza tym dla większości małych przedsiębiorców ich oferta może okazać się zbyt droga.
       Alternatywą dla początkującego biznesmena może być pożyczka ze środków resortu gospodarki i pracy udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
  Jednak szansę na ten kredyt mają osoby do 25 roku życia oraz bezrobotni legitymujący się dyplomem wyższej uczelni, którzy nie ukończyli jeszcze 27 lat. O pieniądze może również wnioskować grupa młodych bezrobotnych, którzy wspólnie chcą założyć firmę. Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 40 tys. zł. Udzielane jest ona na okres do 36 miesięcy z możliwością karencji spłaty do 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 0,75 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP.
       Bezrobotni, którzy chcą rozkręcić własny biznes mogą również liczyć na bezzwrotną dotację z Funduszu Pracy udzielaną przez regionalne pośredniaki.
       Ponadto każda kobieta, bez względu na wiek i wykształcenie, która jest zarejestrowana w urzędzie pracy i spełnia określone warunki, może starać się o dofinansowanie na założenie własnej firmy. Pieniądze na ten cel pochodzą głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego.
       A już wkrótce w naszym regionie zostanie uruchomiony kolejny program finansowany z EFS. W jego ramach oferowane będzie pomoc w założeniu działalności (szkolenia i doradztwo) oraz jednorazowa dotacja inwestycyjna.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo