Namawiani na Tak

  (dd, ac)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po spotkaniu z grudziądzanami Donald Tusk chętnie składał autografy na ulotkach Platformy Obywatelskiej.

  Po spotkaniu z grudziądzanami Donald Tusk chętnie składał autografy na ulotkach Platformy Obywatelskiej. ©Piotr Bilski

  - Jeśli ktoś jest naprawdę wybitny, to do polityki się nie pcha - mówi Donald Tusk, wicemarszałek Sejmu, który wczoraj odwiedził Grudziądz i Wąbrzeźno. W ciągu ostatnich 2 miesięcy odbył około 100 takich spotkań
  Po spotkaniu z grudziądzanami Donald Tusk chętnie składał autografy na ulotkach Platformy Obywatelskiej.

  Po spotkaniu z grudziądzanami Donald Tusk chętnie składał autografy na ulotkach Platformy Obywatelskiej. ©Piotr Bilski

       Około 100 osób przyszło wczoraj do Domu Technika NOT w Grudziądzu, na spotkanie z Donaldem Tuskiem , wicemarszałkiem Sejmu i liderem Platformy Obywatelskiej.
       Tusk do NOT-u przyjechał prosto ze spotkania z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego. Spóźniony, bo dyskusja z młodzieżą nieco się przeciągnęła. Promował idee referendum "4 razy Tak!". PO zamierza wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze, zlikwidować Senat, zmniejszyć liczbę posłów i znieść immunitet poselski.
       Wicemarszałek Sejmu odpowiadał na pytania mieszkańców. Na związane z wielką polityką, jak i typowo grudziądzkie. W tych drugich orientował się znacznie gorzej.
       - Zdaję sobie sprawę, że dla grudziądzan tysiąc razy ważniejszym problemem niż referendum, jest robota - mówił Tusk, - wiem jednak co zrobić w całej Polsce, aby także w Grudziądzu, było lepiej - zapewniał.
       Wicemarszałkowi "oberwało się", za współrządzenie w koalicji z AWS. Pochwały zebrał natomiast za kompetencje swoje i Jana Rokity. - Przyjedźcie pokazać jak się powinno rządzić w naszym mieście - zapraszał mężczyzna z sali.
       - Nie możecie na wybory "importować" Tuska, albo Rokity - odpowiadał Tusk, - To niemożliwe, aby w 100-tysięcznym mieście nie znaleziono do rządzenia kogoś "od siebie".
       
  Podczas wizyty Tuska w Wąbrzeźnie, w sali domu kultury było niewiele wolnych miejsc. Tusk zapytany o receptę dla małych miejscowości, dotkniętych dużym bezrobociem, przyznał, że takowej nie ma. - Mówienie o takiej recepcie jest fikcją i populizmem - odpowiadał wicemarszałek. Dodawał, że jego pomysł to uporządkowanie przepisów i wprowadzenie podatku liniowego.
       Po niespełna dwóch godzinach wicemarszałek pojechał do Brodnicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo