Wyższe podatki

  Anna Maria Zdenka Marek Boliński przekonywał na sesji, że wyższe podatki nie stwarzają dobrego klimatu dla małych przedsiębiorców.

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od 1 stycznia średnio o 3 - 4% wrosną stawki podatku od nieruchomości i od środków transportowych. Za psa trzeba będzie zapłacić o 5 złotych więcej.
       Takie decyzje zapadły na wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Najpierw była dyskusja nad podatkiem od nieruchomości i propozycje nowych stawek, ale podczas głosowania nie zyskały one większości głosu. Radni przyjęli podwyżkę zaproponowaną przez burmistrza, czyli średnio o 3 - 4%, ale w niektórych przypadkach o 30%, czy 12,5%. Za było 10 radnych, a 7 przeciw. - Ja się nie mogę z taką decyzją pogodzić - mówił przed głosowaniem Kazimierz Kłodzińki. Przekonywał, że skoro emerytury i renty nie wzrastają, nie można o 12,5% podwyższać podatku od budynków mieszkalnych.
  Marek Boliński zaproponował pozostawienie wszystkich stawek na poziomie ubiegłorocznym. - W Tucholi brak jest odpowiedniego klimatu dla prowadzących działalność gospodarczą. Małych firm nie stać na opłacenie wszystkich podatków - przekonywał. Większość radnych była jednak za podwyżką. Eugeniusz Jeschke podkreślił, że jest to decyzja niepopularna, ale wpływa na dochody miasta. - Żeby wydawać pieniądze, musimy je zdobyć - zauważył.
       Podwyżka podatku od środków transportowych przyjęta została 15 głosami za. Jednogłośnie zapadła decyzja o niepodwyższaniu opłaty miejscowej. 13 głosami za przeszedł wzrost o 5 zł podatku od posiadania psa, przy czym radni podkreślili, że ważniejsze jest dopilnowanie, by wszyscy właściciele psów wywiązywali się z tego obowiązku. Natomiast o 2 złote wzrośnie cena skupu żyta do wymiaru podatku rolnego.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo