Podziel się zakupami

  Podziel się zakupami

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od kilku lat, tradycyjnie w ostatni weekend listopada, Grudziądzki Bank Żywności organizuje przedświązbiórki żywności. Tak będzie i w tym roku.
       - Od dziś do niedzieli włącznie ponad 150 wolontariuszy naszego Banku w Grudziądzu - mówi Zbigniew Kasprowicz , dyrektor Grudziądzkiego Banku Żywności - oraz ponad 800 w całym województwie kujawsko-pomorskim zbierać będą artykuły żywnościowe przed dużymi sklepami spożywczymi. W tej dziewiątej już zbiórce pomagać nam będą harcerze, młodzież ze szkolnych kół "Caritas", działacze innych organizacji charytatywnych oraz Strażnicy Ochrony Przyrody.
       
  Do niedzieli, w godzinach otwarcia placówek handlowych, w super i hipermarketach oraz dużych sklepach należących do PSS"Społem" pojawią się wolontariusze Grudziądzkiego Banku Żywności ze specjalnie oznakowanymi koszami. Weekendowi klienci tych sklepów proszeni będą o wkładanie artykułów spożywczych o dłuższym terminie przydatności.
       Wszystkie zebrane w grudziądzkich sklepach dary, w ramach ogólnopolskiej trzydniowej przedświątecznej zbiórki żywności, pozostaną w Grudziądzu. Dary trafią najpierw do magazynu Banku Żywności, gdzie odbędzie się wstępne sortowanie żywności. Następnie żywność przekazana zostanie grudziądzkim instytucjom i organizacjom charytatywnym.
       Działacze Grudziądzkiego Banku Żywności zapewniają, że cała żywność zebrana w ten weekend, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do rodzin, które na taką pomoc oczekują .
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo