ŻNIN 30-31-215, 30-31-778

  ŻNIN 30-31-215, 30-31-778

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

       W sprawie Jaszczuka agitatorzy robią społeczeństwu wodę z mózgu. Obecny starosta w latach 1985-1990 pełnił funkcję zastępcy, a następnie naczelnika Żnina. Z tego okresu ma na swoim koncie dokonania, o których mogą pomarzyć obecnie rządzący grodem Śniadeckich. W latach 1985-90 wybudowano w gminie Żnin 250 mieszkań w budynkach wielorodzinnych, na osiedlach Browarowa, Wandy Pieniężnej, Słoneczna orz w Brzyskorzystewku i Cerekwicy.
  Rozpoczęto budowę Szkoły Specjalnej i obecnego Gimnazjum nr 1 oraz rozbudowę "Mechanika", uruchomiono oczyszczalnię ścieków, nowy ZEC i Automatyczną Centralę Telefoniczną. Doprowadzono do Żnina gaz ziemny, powstał dworzec PKS przy nowowybudowanej ulicy Towarowej. To tylko niektóre osiągnięcia tamtego okresu. Jest to zasługa wielu zespołów ludzkich, ale jednym ze współtwórców tych sukcesów jest ówczesny naczelnik Żnin a obecny starosta. Nie wspomnę o okazałych obchodach 725-lecia Żnina, których końcowym akordem było spotkanie mieszkańców w nowo-wybudowanej hali sportowo-widowiskowej przy "Spomaszu". Rozpętana kampania wrogości wobec Jaszczuka pozbawiła wielu obiektywnego spojrzenia na to, co zrobił dla naszej gminy.
       Dzwonię z Rogowa. W przeciwieństwie do 5 rodzin widocznych na zdjęciu pod artykułem "Rogowo się buntuje" widzę sens modernizacji ulicy 600-lecia i Składowej. Uważam, że jest to ważna inwestycja. Przecież to szlaki łączące "krajówkę" z wieloma rogowskimi hurtowniami czy stacją autogazu, tymczasem natężenie ruchu drogowego stale w tym miejscu rośnie. Wierzę, że wójt nie przejmie się nieprzychylnymi głosami i będzie nadal, i to z powodzeniem, realizował za unijne pieniądze Plan Rozwoju Lokalnego. Oczywiście widzę również potrzebę modernizacji ulicy Szkolnej, Leśnej, Sportowej czy Jeziornej, ale niech ci protestujący uświadomią sobie, że również przy remontowanych właśnie ulicach ktoś mieszka.
       Dzwonię z Rogowa. Mieszkańcy ulicy Leśnej, Jeziornej i Sportowej mają rację. Stan nawierzchni ich ulic od wielu lat jest katastrofalny i niewspółmiernie gorszy od ulicy 600-lecia i ulicy, przy której znajduje się posiadłość pana wójta. Ten fakt jest oczywisty dla każdego obywatela Rogowa, kierującego się praworządnością, gospodarnością, wreszcie sprawiedliwością społeczną. Takich cech widocznie nie posiadają mędrcy rządzący gminą Rogowo. Słusznie ktoś z mieszkańców tych ulic zauważa, że brak jest na ich ulicach radnego. Tu należałoby jednak dodać, że brakuje nie zwykłego radnego, ale wiernego, posłusznego, tak zwanego klakiera. Spójrzmy - przykładowo - na ulicę Polną. Tu właśnie takim ludziom wójt sowicie wynagrodził, budując jezdnię asfaltową i piękny chodnik. Nieposłusznych zaś, lub choćby mających swoje zdanie, czeka ze strony wójta na tej ziemi kara. Wójt tłumacząc powody takiego stanu wykrętnie mówi, że fundusze europejskiej otrzymał tylko na planowane przez gminę inwestycję. Dla mnie to bzdura. Przecież Bruksela nie mogła dojrzeć ulicy Kolejowej czy Jeziornej. Wójt mówi też nieprawdę twierdząc, że o przyznaniu środków unijnych na jakiś cel nie decyduje gmina. Jaki gmina przygotuje wniosek, taki jest rezultat.
       To co się dzieje w naszym powiecie to chyba ewenement na skale krajową. Żnińscy Radni sięgnęli dna. Ustalili, że na sesji może być nie obecny Pan Starosta, którego chcą odwołać. Może i radni mieli racje, po co na sesji ma być Starosta, jak wśród radnych mamy np. Pana Kwaśniewskiego - który już dawno powinien być skazany za jazdę po nadużyciu alkoholu. Chyba do tej rozprawy nie dojdzie, bo dziś znowu udało mu się uniknąć wyroczni prawa. Kwaśniewski już dawno nie powinien być radnym Panie Cieniawa!!! Wstyd!!! Drodzy Radni róbcie tak dalej, niżej już nie upadniecie. Wasz "wielbiciel".
       Dzwonię z Lubostronia. Chcę odpowiedzieć Czytelnikowi, który zabrał głos w obronie szkoły w Łabiszynie, do której uczęszcza jego dziecko. W Łabiszynie jest sala gimnastyczna, a nasze środowisko czeka już na nią od 10 lat. Nasza szkoła obejmuje swym zasięgiem większą część gminy. Zasługuje więc na salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Na sali w Łabiszynie właśnie trwa remont. To samolubstwo łabiszynianina, który odmawia nam prawa do własnej sali gimnastycznej.
       Dzwonię z Rogowa. Jestem mieszkańcem ulicy 600-lecia. Być może swoją wypowiedzią zaskoczę niektórych, ale jestem przeciwny temu, by nasza droga była modernizowana. Teraz jest tu bezpiecznie. Po modernizacji z pewnością się okaże, że ruch na naszej ulicy wzrośnie. Będziemy mieli większy hałas, a i nasze dzieci będą miały mniej bezpieczną drogę do szkoły. Stan ulicy 600-lecia, który jest obecnie, mnie zadawala w stu procentach.
       Dzwonię z Łabiszyna. Podejrzewam, że od przyszłego roku radni i nasz burmistrz zaczną przygotowywać się do kolejnych wyborów. Stąd ten pomysł z inwestycjami. Budowa dróg to sprawdzony pomysł przedwyborczy burmistrza Kaczmarka. Lubostroń pójdzie za burmistrzem jak w ogień, gdy postawi mieszkańcom salę gimnastyczną. I kolejna kadencja na fotelu? Pewnie bardzo by chciał.
       Dzwonię z Rogowa. Zbulwersowała mnie wypowiedź wójta w sprawie ulicy Jeziornej, Leśnej i Sportowej. Tak się składa, że jestem mieszkanką tego osiedla. Twierdzi, że myśmy sami chcieli, by gmina zrobiła nam nawierzchnię żużlową. To nieprawda. Nikt nas nie pytał o zdanie. Zanim zdecydowano się na to, by zrobić nam nawierzchnię żużlową, powinno się najpierw sprawdzić, czy żużel ten wystarczająco długo "garował". Ten pył jest dla nas bardzo szkodliwy i rakotwórczy. Zresztą nie tylko dla nas, ale i dla przechodzących tędy dzieci. Poza tym jeśli ulica Leśna, Sportowa i Jeziorna ma razem półtora kilometra długości, to pan wójt powinien się wstydzić, że tak krótkiej drogi nie potrafi zrobić w Rogowie.
       Dzwonię ze Żnina. Gdy dowiedziałem się, że Szubin będzie miał swoją obwodnicę, przepełniła mnie zazdrość. Mieszkam przy ulicy Mickiewicza. Dlatego problem ten leży mi szczególnie na sercu. Zresztą słowa, iż jest tu bardzo niebezpiecznie, potwierdzi chyba każdy, kto choć raz tędy przejeżdżał. Skoro nie będzie obwodnicy, może chociaż Zarząd Dróg Krajowy przeprowadziłby modernizację dogi na ulicy Mickiewicza i Szpitalnej. Nasi radni mogliby wypowiedzieć się na ten temat. Czy robią coś, by byt mieszkańców się poprawił?
       Jestem mieszkańcem Żnina. Ręce opadają, jak się widzi co się dzieje w sprawie radnego K. W tak ewidentnej sprawie, kiedy policja go złapała, ma wydruki z alkomatu, są dowody, że był w stanie upojenia. A sąd potrzebuje świadków? Przecież to są niepotrzebne koszty. Czy ten pan nie ma w sobie krzty uczciwości?
       Dzwonię z Oporowa. Oburzyła mnie wypowiedź osoby, która mówi, że nie potrzeba budować sali gimnastycznej w Lubostroniu. Dwójka moich dzieci chodzi do tej szkoły. Przecież w Lubostroniu uczą się dzieci z terenu jednej trzeciej gminy. Czy naszym dzieciom nic się nie należy? U nas nie może nić być? Przez tyle nasze dzieci uczyły się w bardzo złych warunkach w starej szkole. Teraz mają lepiej, bo szkoła jest nowa, ale czy przez cały czas wychowanie fizyczne ma odbywać się na korytarzach. Rodzice bardziej są za tym, aby wybudowano salę. Zresztą przecież dopiero jest mowa o zamiarze starania się o środki na inwestycję.
       Dzwonię z Janowca. Chce odnieść się do artykułu "Recepta na radną". Bardzo mnie ciekawi kto tak "ryje" na radną. Mnie się wydaje, że to burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej. Już niedługo będą znowu wybory i co oni chcą od radnej.
       Dzwonię z Barcina. W zeszły piątek ukazał się artykuł "Bez połączenia". Tam była mowa, o tym że dojazdu pociągami nie będą mieć ludzie ze Żnina. A co z dziećmi dojeżdżającymi do szkoły z Barcina? Nasza pani burmistrz też powinna zabrać głos w tej sprawie. My teraz nie wiemy czy wykupywać bilety na grudzień. A wiadomo, że pociąg dojedzie prędzej niż autobus. W poniedziałek na przykład samochody kulały się w rowach, a pociąg może jechać.
       Mieszkam w Janowcu. W ubiegły czwartek na jednej ze żnińskich stacji benzynowych kupiłem kolorowe czasopismo. Okazało się, że tygodnik jest stary. Chciałem je oddać, ale nawet nie mogłem dodzwonić się na stację.

       Nie wszystkie opinie zgodne są ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo