Opozycja na fotel

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś radni mają wybrać wiceprzewodniczącego. Czy będzie nim Henryk Dąbrowski? A może radni wybiorą Bogusława Delikata z opozycji?
       Za Sośnem
       
  Przypomnijmy, po rezygnacji Franciszka Klóski z Sośna zwolnił się fotel drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.
       Radnym po Klósce został Henryk Dąbrowski. Przewodnicząca Rady Powiatu Anna Szuca chciałaby, aby nowy radny został też jej zastępcą. Taka propozycja padła przed tygodniem na spotkaniu z szefami komisji RP. - Test to jedyny reprezentant Sośna, a ja chcę wszystkie gminy obdzielić funkcyjnymi stanowiskami, aby było sprawiedliwie - zapewnia przewodnicząca. - Argument, że jest to nowy radny do mnie nie przemawia, bo przecież wszyscy braliśmy funkcje z marszu.
       
  Obwód z funkcjami
       
  Przeciwny tej kandydaturze jest siedmioosobowy klub Ziemi Krajeńskiej. - Ten okręg wyborczy ma wielu reprezentantów na stanowiskach funkcyjnych - twierdzi Bogusław Delikat, przewodniczący klubu radnych Ziemi Krajeńskiej . - Wiceprzewodniczący Oskar Pasternacki, wicestarosta Jan Spirka i przewodniczący komisji budżetu Kazimierz Fiałkowski to reprezentanci obwodu kamieńsko-sośnieńskiego. Czy to nie wystarczy?
       
  Apetyty Delikata
       
  Radni Ziemi Krajeńskiej do końca nie chcieli zdradzić, kogo zgłoszą na wiceprzewodniczącego. Na pewno nie będzie to nikt z Kamienia, bo Kazimierza Fiałkowskiego już wyhamowano, a Waldemar Kędrak może stracić mandat za przestępstwo kryminalne, jeśli sąd nie uzna apelacji. - Niegdyś starosta sugerował, że jednym z wiceprzewodniczących powinien przypaść przewodniczącemu opozycyjnego klubu - mówi Delikat. - Może to byłoby dobre rozwiązanie?
       
  Dziś okaże się, czy klub Ziemi Krajeńskiej ma szansę. Przewodnicząca zapowiada, że od rekomendowania Dąbrowskiego nie odstąpi.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo