Plastycznie ku Bogu

  Lucyna Sztandera

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Plastycznie ku Bogu
  W ramach VI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizatorzy zaplanowali konkursy dla dzieci.
  Plastycznie ku Bogu
       W Sępólnie konkurs plastyczny przebiegał pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj". Spośród 255 prac jury wyłoniło zwycięzców.
       W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęła Iwona Baszanowska z SP nr 1, za nią jej koleżanka z tej samej szkoły Weronika Lewińska, a trzecie - Sylwia Murach z SP w Zbożu.
       W kategorii klas IV - VI dwa pierwsze miejsce przyznano również reprezentantom z SP nr 1: Bartoszowi Marutowi i Monice Rykowskiej. Wyróżniona została Milena Barczyk - Najdowska z SP z Wiśniewy.
       Wśród gimnazjalistów prym wiedli uczniowie z ZS nr 3: Małgorzata Błaszkowska, Anita Bąkowska i Dawid Rudnik. Wyróżnienie przypadło Darii Pubanc z ZS nr 1.
       "Miłość Boża kwiatem - miłosierdzie owocem" to hasło przyświecające konkursowi w domu kultury w Więcborku. Nagrodzeni zostali: z SP w Jastrzębcu: kl. III integracyjna, Karolina Jędrzyńska, Karolina Dobrowolska, Edyta Kemnitz, Justyna Hippner i Magda Petner; z SP w Zakrzewku: Daniel Kowalski i Maciej Łuczyński z kl. IV oraz Justyna Szefer z klasy V.
       Z SP w Sypniewie nagrodzono: Daniela Knichaz kl. III i Jacqueline Wrzesińską z kl. VI, Agata Głyżewska z kl. III, Paweł Głyżewski i Anna Wojciechowska z kl. II to laureaci z SP w Runowie Krajeńskim. Z SP w Więcborku wyróżniono Mateusza i Marka Zynder. Jedna nagroda przypadła Natalii Soya, uczennicy kl. III z LO z Więcborka.
       Zwycięzców wybrano spośród 50 uczestników konkursu.
       W Kamieniu przeprowadzono na miejscu konkurs rysunkowy. 19. dzieci tworzyło prace pod hasłem "Z otwartym sercem ku Bogu i ludziom". Dwa pierwsze miejsca przypadły Magdalenie Szylce z Kamienia i Tomaszowi Wernickiemu z Chojnic.
       Drugie miejsce jury przyznało Ludmile Zdunek i Kamili Smuraj. Magdalena Cierczyńska i Kamila Zdunek zajęły trzecie miejsce.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo