Spowiedź prezydenta

  Spowiedź prezydenta

  (ali)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Strzemięcina podczas spotkania z prezydentem Wiśniewskim.

  Mieszkańcy Strzemięcina podczas spotkania z prezydentem Wiśniewskim. ©Piotr Bilski

  Dwie godziny mieszkańcy Strzeęcina przepytywali prezydenta Grudziądza Andrzeja Wiśniewskiego.
  Mieszkańcy Strzemięcina podczas spotkania z prezydentem Wiśniewskim.

  Mieszkańcy Strzemięcina podczas spotkania z prezydentem Wiśniewskim. ©Piotr Bilski

       W poniedziałkowy wieczór Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza spotkał się z mieszkańcami osiedla Strzemięcin. Przyszło 35 osób. Większość zadawanych pytań dotyczyła kontrowersyjnych regulaminów o zasadach utrzymania porządku na terenie miasta, o których "Pomorska" informowała obszernie. Pojawiły się także typowo osiedlowe problemy.
       Kto nie lubi gołębi?
       
  Jako jeden z pierwszych pytanie prezydentowi zadał Paweł Litwic : - Czym kierowała się Rada Miejska zakazując hodowli gołębi?
       - Gołębie dodają kolorytu każdemu miastu - przyznał Andrzej Wiśniewski , - a ta uchwała nie dotyczy zakazu hodowli gołębi w całym mieście, ale w określonych miejscach. Z pomocą prezydentowi pospieszył kierownik Wydziału Inżynierii Miejskiej i Gospodarki Komunalnej Mirosław Jagodziński: - Sanepid zakazał hodowli gołębi tam, gdzie występuje zwarta zabudowa oraz domy wielorodzinne.
       - Na osadzie "Grud" trzeba wyremontować połamane ławki -mówił Jerzy Radomski, - i chodnik na ulicy Kraszewskiego, który jest dziurawy.
       
  Kiedy remont Grudu?
       
  - Jeśli chodzi o Grud, będzie trzeba w przyszłym roku podjąć decyzję co zrobić dalej z tym terenem. Miasto przekazało 40 tys. na remont. Natomiast w sprawie chodnika postaram się coś z tym zrobić. Nie znam uwarunkowań dotyczących tej ulicy - mówi prezydent.
       Wróciły także tematy zgłoszone prezydentowi podczas ubiegłorocznego spotkania. I wciąż niezałatwione. Jedną z nich był brak miejsc parkingowych przy bloku na ul. Śniadeckich 72.
       Co z tym parkingiem?
       
  - Prezydent obiecał rozwiązanie tego problemu. Dostałem nawet pismo z Urzędu, że planowana jest inwestycja. Ale do tej pory teren nie został nawet wyceniony - przypominał Fryderyk Zadych. - Inna sprawa to droga do kościoła od strony ulicy Wyspiańskiego. Kiedy można liczyć na chodnik na tym odcinku drogi?
       - Jeśli chodzi o parking - odpowiadał Wiśniewski, - inwestycja ma się zacząć wiosną przyszłego roku. Natomiast na ulicy Waryńskiego coś zostało już zrobione. Chyba na przyszły rok zaplanowana jest budowa chodnika. Musimy trochę uzbroić się cierpliwość.
       Kolejne spotkanie z prezydentem odbędzie się w budynku Zespołu Szkół nr 5 na osiedlu Lotnisko 18 listopada. Początek o godz. 18.00.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo