Oni się nie dają

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Grudziądzu jest wciąż wysokie bezrobocie, jednak istnieją zakłady pracy, które nie zwalniają pracowników, a w ostatnim czasie nawet zatrudniły. Niektóre rozbudowują hale i zaplecze produkcyjne.
       Do przedsiębiorstw, które radzą sobie na grudziądzkim i regionalnym rynku należą m.in. odrodzony grudziądzki Browar i "Wisła" - niegdyś spółdzielnia, obecnie prywatna firma. Pomyślnie przetrwała czas kryzysu, utrzymując produkcję. Właściciel Zbigniew Korycki musiał zainwestować w zakład i trochę go zmodernizować, aby móc wprowadzić nowe wyroby. Na rynku już pojawiły się (oprócz znanych klientom ciastek w czekoladzie na wagę "wisełki" oraz sękaczy w czekoladzie i batoników Wojtek") także sękacze orzechowe i truskawkowe, nowa wersja śliwek w czekoladzie oraz wiśnie w likierze.
       Wróciła załoga
       Wisła" zatrudnia dziś w samej produkcji 40 osób. - Gdy w ślad za zwiększaniem asortymentu naszych wyrobów powiększaliśmy załogę, w pierwszej kolejności przyjmowaliśmy do pracy na powrót pracowników zatrudnionych w tym zakładzie wcześniej, którzy doskonale znają specyfikę naszej produkcji - objaśnia Zbigniew Korycki.
       
  Są w Grudziądzu powstałe w ostatnim czasie zakłady, które stopniowo rozwijają się i rozbudowują bazę. Należy do nich m.in. Vissher Caravel Poland spółka z o.o. (produkująca dywaniki samochodowe), która dobudowuje halę produkcyjno-magazynową z zapleczem socjalno-biurowym oraz firma z kapitałem amerykańskim Taylor Prune spółka z o.o. , w której powstała podobna hala z zapleczem przeznaczona do przetwórstwa śliwek, migdałów i moreli.
       Przebudowuje i modernizuje hale produkcyjne także szwedzkie Venture Industries (m.in. halę odlewni metali nieżelaznych), oraz firma Vadein, kierująca prawie całą swoją produkcję firan, zasłon i rolet na eksport.
       Lidl Polska właśnie zainwestował w nowy obiekt na Strzemięcinie, przy skrzyżowaniu ul. Południowej i Szosy Toruńskiej stację paliw buduje firma "Jet", która kupiła miejski grunt i wydzierżawiła dodatkowy, aby przy wylotowej trasie na Toruń uruchomić stację benzynową.
       Wzmacniają się
       Halę po "Centrostalu" kupił "Stalmet", który ma realne perspektywy rozwoju. Wciąż mocną pozycję na rynku utrzymuje m.in. inwestujące w swoją bazę "Hydrovacuum" oraz produkująca maszyny rolnicze "Unia", która jednakże stroni od prezentacji gospodarczych, organizowanych przez grudziądzki ratusz.
       Odrodzony, grudziądzki Browar wkrótce obchodzić będzie drugą rocznicę wznowienia działalności. Produkuje kilka rodzajów piwa i udanie zadebiutował wśród piwnych potentatów na Sheraton Bierfest w Warszawie. Utrzymuje zatrudnienie 80 osób.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo