Więcej uczniów i pieniędzy

  Więcej uczniów i pieniędzy

  Karolina Kosecka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Być może już wkrótce powiatowi golubsko-dobrzyńskiemu uda się pozyskać dodatkowe pieniądze na realizację zadań oświatowych i wychowawczych.
       W bieżącym roku szkolnym Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu przygotowało już trzy wnioski o dofinansowanie. Wszystkie trafiły do
       Ministerstwa Edukacji
       
  Narodowej i Sportu. Powiat liczy, że łącznie uda mu się pozyskać ponad 220 tysięcy złotych.
       Pierwszy wniosek do MENiS trafił już 13 września.
  W związku ze wzrostem zadań w powiatowych szkołach specjalnych (Zespół Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu, Specjalny Zakład Szkolno - Wychowawczy we Wielgiem) oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Golubiu-Dobrzyniu powiat liczy na ponad 80 tysięcy złotych.
       Pod koniec września Ministerstwo otrzymało także wniosek o przyznanie dofinansowania na wyposażenie szkół średnich. W tym roku po cztery nowe izby lekcyjne powstają w Zespołach Szkół: nr 1 i nr 2.
       - Obie placówki znacznie się rozwinęły w ostatnim czasie. By zapewnić uczniom i nauczycielom komfort pracy nowe sale są po prostu niezbędne - powiedział "Pomorskiej" Jan Mejzner, powiatowy inspektor ds. Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej.
       
  Według regulaminu MENiS na każdą salę można otrzymać
       po 15 tysięcy złotych.
       
  Przypuszczalnie do starostwa trafi nawet 120 tysięcy zł.
       W październiku złożyło także wniosek o dofinansowanie z tytułu poszerzenia oferty edukacyjnej oraz wzrostu liczby uczniów. W tym roku w publicznych szkołach powiatowych jest więcej o 138 osób, natomiast w placówkach niepublicznych liczba uczniów wzrosła o 78. Na każdego ucznia rocznie można dostać po 2604 złote. W związku z tym jest o co walczyć. Wzrost liczby uczniów w dużej mierze jest związany z powstaniem nowych szkół średnich przy Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim. Jak już informowaliśmy od września istnieje tam Technikum Rolnicze i Technikum Ochrony Środowiska.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo