To już tradycja...

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na doroczną "Jesienną wycieczkę" wyjechały dzieci z grudziądzkiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Sióstr św. Elżbiety. Od ośmiu lat fundatorami wyjazdów Agnieszka i Gracjan Fijałkowscy, właściciele Przedsiębiorstwa Przewozów Turystycznych "Daltras".
       - Była to już dziewiąta wycieczka naszych dzieci - mówi siostra Gertruda Pokrzywska , dyrektor Placówki. - Te doroczne wyjazdy zawdzięczamy "Gazecie Pomorskiej", dzięki której zaproszeni zostaliśmy osiem lat temu na darmową wycieczkę. Nie spodziewałam się wówczas, że państwo Fijałkowscy będą o naszych wychowankach pamiętać co roku. Zawsze na przełomie października i listopada właściciele "Daltrasu" zapraszają nas na kolejne wyjazdy.
  Dla naszych podopiecznych te wycieczki, na które nie byłoby nas stać, są ogromnym przeżyciem. Dlatego też za te atrakcje jesteśmy tak bardzo wdzięczni zarówno "Daltrasowi", jak i grudziądzkiej redakcji "Gazety Pomorskiej", która osiem lat temu zainicjowała wycieczkowe wyjazdy naszych dzieci.
       
  W ubiegłym roku wychowankowie sióstr Elżbietanek z Placówki przy ul. Bydgoskiej byli z "Daltrasem" na Kaszubach, w tym tygodniu w Poznaniu i Rogalinie. Dzieciom specjalnej troski oddano do na cały dzień do dyspozycji klimatyzowanego autokar. W programie wycieczki znalazła się m.in. poznańska Palmiarnia, gdzie w egzotycznym otoczeniu przeprowadzono lekcję botaniki. W Rogalinie dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Pałacowe.
       W tegorocznej "Jesiennej wycieczce z Daltrasem" pojechało 48 chłopców wraz z jedenaściorgiem opiekunów.
       
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo