Alert dla służb socjalnych

  Alert dla służb socjalnych

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zdążyliśmy się już, niestety, przyzwyczaić do żebraków koczujących na klatkach schodowych, w piwnicach czy na dworcach. Nadchodząca zima będzie dla tych ludzi szczególnie trudnym do przetrwania okresem.
       - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zwraca się za pośrednictwem "Gazety Pomorskiej" mówi Małgorzata Suchomska, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej MOPR - do wszystkich mieszkańców Grudziądza z prośbą o zwrócenie większej uwagi na osoby bezdomne, które bez pomocy z innych mogą nie przetrwać zimy.
       
  Grudziądzki MOPR podejmuje już działania, dzięki którym bezdomni i niedożywieni nie będą skazani na doświadczenie negatywnych skutków zimy. Każda osoba bezdomna otrzyma schronienie i pomoc, jeżeli zgłosi się do ośrodka pomocy. - Nikt nie będzie pozostawiony sam sobie, głodny i zmarznięty - dodaje Małgorzata Suchomska.
       Całodobowe informacje dotyczące pomocy osobom bezdomnym czynne są pod bezpłatnym numerem telefonu: 9287 (Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy) oraz w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej w Grudziądzu, tel. 46-270-50.
       Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta mieści się w Grudziądzu przy ul. Parkowej, tel. 64-330-64 lub 64-104-10.
       Natomiast Schronisko dla Bezdomnych Kobiet znajduje się w podgrudziądzkiej miejscowości Wielkie Lniska. Z kierownictwem tego "przytuliska" kontaktować się można telefonicznie pod numerem: 46-229-27.
       Informacje o osobach potrzebujących pomocy przekazywać można także do Straży Miejskej., tel. 986.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo