Kupi, kto ma?

  Pytała: (marz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kupi, kto ma?

  ©Krzysztof Kochanowicz

  Dziś pytamy... JÓZEFA ZIEMERA, koordynatora służb techniczno- inwestycyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchościami w Grudziądzu.
  Kupi, kto ma?

  ©Krzysztof Kochanowicz

       - Czy to prawda, że kupnem kamienic, przeznaczonych przez MPGN do sprzedaży, interesują się Niemcy?
       - Na dziś MPGN przeznaczyło do sprzedaży 3 kamienice, m.in. przy ul. Pańskiej i Kościelnej. Zgodnie z przepisami, rzeczoznawca wycenia wartość budynków i najpierw proponujemy kupno ich dotychczasowym użytkownikom. Mogą oni kupić całość kamienicy, bądź jej część. Jeżeli użytkownik nie wyraża chęci kupna, wystawiamy dom na licytację. I nigdy nie pójdzie on za niższą cenę, tylko za wyższą. Czy chce którąś z tych kamienic kupić cudzoziemiec? W Polsce mamy przepisy odnośnie nabywania mienia przez cudzoziemców i jeśli do licytacji przystąpi Niemiec, Francuz czy Bułgar, wszystko odbędzie się zgodnie z prawem. A naszemu przedsiębiorstwu potrzebne są pieniądze na konserwację i remont budynków. MPGN nie sprzedaje znów tak wiele domów, tylko niektóre - od czasu do czasu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo