Przegrali Dźwirzyno

  Przegrali Dźwirzyno

  (dk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzień po dniu wojewoda kujawsko-pomorski przegrał dwa procesy o nadmorski ośrodek wczasowy urzędu w Dźwirzynie.
       W marcu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w asyście ochroniarzy dokonali zajazdu na ośrodek w Dźwirzynie. Przed 2 laty, po przetargu KPUW wydzierżawił go miejscowemu biznesmenowi Wojciechowi Oćwieji.
       Walka na pozwy
       
  Już po roku obie strony podzielił konflikt dotyczący m.in. opłat i rozliczania kosztów podjętych przez dzierżawcę remontów. KPUW rozwiązał umowę z Oćwieją, ale biznesmen nadal zarządzał ośrodkiem. Zastosowano więc rozwiązanie siłowe.
       Oćwieja wystąpił przeciw wojewodzie z powództwem o naruszenie posiadania. Wygrał sprawę w I instancji,a w minioną środę koszaliński Sąd Okręgowy odrzucił apelację urzędu.
       Kiedy jeszcze trwał proces KPUW wystąpił do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu z pozwem przeciw Oćwieji, o wydanie ośrodka. Dosłownie w dniu poprzedzającym odrzucenie apelacji urzędu, sąd oddalił ten pozew, bo jak orzekł, ośrodek jest przecież w posiadaniu KPUW.
       Puszczę ich w skarpetkach
       
  Wyrok nakazuje urzędowi zwrócić ośrodek biznesmenowi. Z tym może być problem, bo . Dźwirzyno przejął kolejny dzierżawca. Adwokaci Oćwieji przygotowują już nowy pozew, o odszkodowanie za straty spowodowane zabraniem ośrodka. Dzierżawca podpisał bowiem wieloletnie umowy z firmami turystycznymi, też zagranicznymi.
       - Dopiero szacujemy rozmiary strat. Idą one w setki tysięcy złotych, może nawet w miliony - powiedział nam wczoraj Oćwieja.
       Nie tak szybko...
       
  - Oczywiście wykonamy wyrok sądu - mówi dyrektor generalny KPUW, Antoni Baszyński. Jego zdaniem, w obu procesach sąd rozpatrywał sprawę jedynie od strony formalnej. Urząd już dziś zapowiada kolejny proces o wydanie ośrodka, bo przecież po wyroku sądu w Koszalinie nie ma już przeszkód formalnych, by wnosić takie roszczenie. Co do odszkodowania żądanego przez biznesmena, Baszyński podkreśla, że KPUW też poniósł niemałe straty.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo