Ponad tęczą

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W sobotę do Cekcyna przyjeżdżają dzieciaki z Ukrainy na festiwal młodzieży uzdolnionej muzycznie. Impreza "Ponad tęczą" potrwa cały tydzień.
       Z "Requiem"
       
  Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Cekcyn 2004 zorganizowany jest po raz czwarty. Dzieciaki uczestniczyć będą w warsztatach wokalnych, ale także zwiedzać Bory. Poznają kolegów z cekcyńskiego Zespołu Szkół, odwiedzą Filharmonię Pomorską i posłuchają "Requiem" Mozarta, zobaczą rezerwat Cisów w Wierzchlesie.
       Nie tylko Polonusi
       
  - Przyjadą do nas dwa zespoły polonijne: "Leśne Kwiaty" i "Cantate Domino" - mówi Anna Filipska ze stowarzyszenia "Talent", które organizuje festiwal. - Zaprosiliśmy także chór cerkwi grekokatolickiej p.w. Matki Bożej Wniebowzięcia, który zachwycił nas, gdy byliśmy na Ukrainie.
       
  Dzięki uprzejmości strażaków 40-osobowa grupa zakwaterowana zostanie w strażnicy.
       Na kolację
       
  Wiele cekcyńskich rodzin wyraziło chęć goszczenia młodzieży na kolacji. - Byliśmy wzruszeni odzewem mieszkańców - mówi Filipska. - Chętnych do ugoszczenia młodzieży jest tylu, że zorganizujemy dwa takie spotkania.
       
  Na tygodniowy festiwal znalazły się pieniądze z ministerstwie kultury. Część środków pochodzi z Fundacji Wspomagania Wsi i od sponsorów. - Wszystko dzięki życzliwości posłanki Renaty Basty - dodaje Filipska.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo