Przetargi, przetargi

  Przetargi, przetargi

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Radnym nie udało się uchylić uchwały z 1997. O sprzedaży majątku gminy nadal decydować będzie wójt. Nie wszyscy są z tego zadowoleni.
       Uchwała wzbudziła emocje. Długo dyskutowano, kto zaproponował, aby uchwała przekazująca kompetencje dotyczące sprzedaży majątku Radzie Gminy znalazła się w materiałach sesyjnych. Stwierdzono, że jest to uchwała kluczowa, bo decyduje o tym, kto dysponować ma gminnym mieniem - radni czy wójt. Opozycja uznała, że radni powinni mieć prawo głosu w tej sprawie.
       - Wniosek o uchylenie starej uchwały na komisję Rady Gminy przyniosłem ja - mówił radny Piotr Mówiński, bo jego koledzy dociekali, co sprowokowało przewodniczącego RG Józefa Daniłkę do wprowadzenia jej pod obrady. - Chodzi o sposób zarządzania majątkiem. Jedna osoba częściej robi błędy.
       
  - Jeśli chodzi o mnie, jest mi to obojętne - zapewniał wójt Michał Skałecki. - Jeśli Rada chce mieć takie kompetencje, proszę bardzo, przynajmniej nie będzie podejrzeń. Chciałem tylko powiedzieć, że nie mogę sobie nic zarzucić.
       
  Koalicja murem stała za wójtem. - To jest tak jak jak ze sprzedażą domu - przypomniał Jan Pozorski. - Sprzedaję i nie wiem - dobrze, czy źle. Może bazę i SKR nietrafnie sprzedano, ale myślę, że wójt działał w dobrej wierze. Niedobrze, gdy do samorządu wchodzi polityka.
       
  Ostatecznie uchwała nie przeszła i wójt nadal będzie dysponować majątkiem gminy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo