Fotoradar w akcji

  (ac)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek na ulicach miasta po raz kolejny pojawił się fotoradar. Tym razem kontrola objęła ulice Kętrzyńskiego, Grudziądzką i Wolności.
       Przez około pięć godzin pracy urządzenie wyłapało prawie stu kierowców , którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość. U "rekordzisty" licznik wybił szybkość 129 kilometrów na godzinę. Pomiar prowadzony był na terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 kilometrów na godzinę. Wśród zarejestrowanych pojazdów sporą grupę stanowiły także samochody ciężarowe i to także takie, które jechały z pełnym ładunkiem.
       Kierowcy wyłapani przez fotoradar otrzymają teraz wezwanie na komendę policji, gdzie czekać będzie na nich już mandat, a w przypadkach poważniejszych wykroczeń naliczone zostaną także karne punkty. Komendant wąbrzeskiej policji nadkomisarz Janusz Kalinowski zapowiada, że kontrole z użyciem fotoradaru na ulicach miasta i drogach powiatu będą częstsze.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo