Mają oko na zabytki

  Mają oko na zabytki

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Konserwacja architektury ceglanej i kamiennego detalu architektonicznego" - to temat siódmego już forum konserwatorów zabytków, którzy goszczą w Grudziądzu.
       Zjazd, w którym uczestniczy niemal 100 konserwatorów z całej Polski rozpoczął się wczoraj i trwać będzie do piątku, 15 października. Jego uczestnicy dyskutują m.in. głównie o najnowocześniejszych zasobach i metodach zabezpieczania zabytków przed niszczeniem oraz uczestniczą w warsztatach w Toruniu, Radzyniu Chełmińskim, Grudziądzu i Chełmnie. W Grudziądzu konserwatorzy zwiedzą Cytadelę i odbędą tam warsztaty. Przewidziane są spotkania z przedstawicielami władz samorządowych miasta.
       Forum organizuje Dyrektor Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Kujawsko - Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, a patronat sprawuje Generalny Konserwator Zabytków Ryszard Mikliński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo