Kwiaty zamiast chwastów

  Kwiaty zamiast chwastów

  Tekst i fot. Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kwiaty zamiast chwastów
  Rozstrzygnięty został konkurs "Gmina Tuchola w kwiatach" organizowany przez Urząd Miejski już od 20 lat.
  Kwiaty zamiast chwastów
       W tym roku na konkurs napłynęło niewiele zgłoszeń, chociaż, jak podkreśliła komisja konkursowa, jest dużo ładnych ogrodów i balkonów. - Poproście sąsiadów, żeby jak najwięcej osób brało udział w konkursie - zachęcała laureatów przewodnicząca komisji Zyta Janowicz. Tegoroczni zwycięzcy, zgodnie z regulaminem, mogą startować dopiero za trzy lata.
       W kategorii ogrodów w Tucholi 1.
  miejsce zajęła Wanda Łukaszewicz, 2. Zbigniew Wilkoński, 3. Danuta Wojciechowska; w kategorii ogrodów w gminie - 1. miejsce Teresa Chylewska z Raciąża, 2. Teresa Gatz ze Stobna, a 3. Maria Wiśniewska z Kiełpina; w kategorii balkonów - 1. Grażyna Wolanowska z Tucholi, 2. Agnieszka Orzada z Tucholi. Laureaci otrzymali od władz miasta dyplomy i talony do realizacji w dwóch sklepach ogrodniczych.
       Komisja w składzie: Zyta Janowicz, Grażyna Rożek, Romana Odejewska i Franciszek Wegner, oceniając ogrody i balkony, brała pod uwagę nie tylko wygląd, ale też włożoną pracę. Uznała, że ogrody pięknieją, ale niestety nie wszystkie. - Gmina nie ma żadnych sankcji, żeby karać tych, którzy mają plantację chwastów - ubolewał Franciszek Wegner.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo