W krajowej czołówce...

  W krajowej czołówce...

  (kj), (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych oraz II LO z Grudziądza znalazły się w pierwszej piątce szkół uczestniczących w kwietniowym "Dniu przedsiębiorczości". Laureaci otrzymali w Warszawie pamiątkowe statuetki i dyplomy.
       "Dzień przedsiębiorczości", pod honorowym patronatem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który odbył się 27 kwietnia, podsumowano w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W tej akcji uczestniczyło ponad 15 tysięcy uczniów z 363 szkół w całej Polsce. W pierwszej piątce znalazły się aż trzy szkoły z Grudziądza. Pierwsze miejsce zajęło I LO, drugie przypadło Zespołowi Szkół Technicznych, zaś piąte miejsce zajęło II LO.
  Znakomite wyniki grudziądzkich szkół osiągnięte w ogólnokrajowej rywalizacji pokazują, jak poważnie "Dzień przedsiębiorczości" potraktowali dyrektorzy i nauczyciele szkół, szefowie lokalnych firm, a przede wszystkim uczniowie.
       - Pierwsze lokaty szkół z Grudziądza to promocja i prestiż nie tylko dla samych laureatów, ale także dla całego miasta. Trzy szkoły w pierwszej "piątce" w Polsce, to chyba coś znaczy - mówi Jerzy Warnieło, dyrektor I LO.
       - Sukces możliwy był dzięki przychylności dyrekcji szkół oraz pomocy grudziądzkich firm i indywidualnych przedsiębiorców, którzy 27 kwietnia przygotowali miejsca pracy dla młodzieży - mówi Mariola Jóźwiak, nauczyciel przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych.
       W trakcie uroczystości, w której uczestniczył prezydent Aleksander Kwaśniewski, laureaci otrzymali z rąk minister Barbary Labudy pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
       Wśród wyróżnionych znalazł się także Grzegorz Broniecki, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Grudziądzu, który na jednodniowy staż przyjął aż 39 uczniów zainteresowanych przyszłą pracą, związaną z administracją, ubezpieczeniami, prawem...
       Celem Dnia Przedsiębiorczości nie jest jednak rywalizacja między szkołami, a przygotowanie młodych ludzi do świadomego wyboru przyszłej drogi życiowej. Mamy nadzieję, iż w przyszłorocznej edycji grudziądzkie placówki powtórzą tegoroczny sukces.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo