ŚWIECIE 331-43-50

  Not. (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Codziennie czytam w "Pomorskiej" słowa krytyki pod adresem świeckiego PKS. Nie zgadzam się z większością tych zarzutów. Często jeżdżę naszymi autobusami, zwłaszcza na trasie Świecie - Poznań, Świecie - Pięć Morgi. Jeszcze nigdy w autobusie nie było brudno. Kierowcy zawsze są kulturalni. Poza tym świecki szofer jest elegancko ubrany, ma na sobie błękitną koszulę. Raz, gdy jechałam sama autobusem, kierowca zapytał się uprzejmie czy może w nim zapalić papierosa. Świecki PKS wypada dużo lepiej niż inne. Choćby grudziądzki, z którego też czasami korzystam.
       Potwierdzam, że tankowanie gazu na stacji BP w Świeciu odbywa się nierzetelnie. Dwa tygodnie temu spotkało mnie to samo, co Czytelnika, który żalił się w rubryce "Ludzie mówią". Informuję o tym, bo szef stacji podkreślał, że wczorajsze zgłoszenie było pierwsze. Niech sprawdzi dystrybutor, w przeciwnym razie może mieć nieprzyjemności.
       Planowałem zadzwonić przedwczoraj do "Pomorskiej" w sprawie zmian szykujących się w naszym szpitalu. Mam na ten temat zdanie, jak większość mieszkańców powiatu świeckiego. Jednak nie dziwię się, że nikt nie zadzwonił się nim podzielić. Ile można podpowiadać? Skąd brać cierpliwość na lekceważenie oczywistych faktów? Dopóki nie zmieni się podejście personelu do pracy, dopóty w szpitalach nie będzie dobrze - taka jest moja opinia. Liczę, że sprywatyzowanie naszej lecznicy w tym pomoże. Wątpię, że jej właściciel zechce u siebie zatrudniać lekarzy, którzy pracę w szpitalu traktują jako dorobek do pensji zdobywanej w gabinetach prywatnych.
       Bardzo mnie ucieszyło podejście starostwa i lekarza weterynarii do dyrektywy nakazującej usunięcie jaskółczych gniazd z pomieszczeń gospodarczych. Żeby uzmysłowić Czytelnikom mój stosunek do podobnych nakazów, powiem, że spodziewam się nawet od unijnych fachowców polecenia, że grzyby powinny rosnąć w budynkach na sterylnej wacie, a nie w lesie. Obawiam się, że decydenci z Europy nie wyjdą na tym dobrze.

       Nie wszystkie opinie są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo