To nie uniwersytet

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Uczestnicy szkoleń zorganizowanych przez Centrum Wspierania Przedsiębiorczości odebrali wczoraj zaświadczenia o ukończeniu kursów.
       Szkolenia zorganizowało Towarzystwo Rozwoju Regionalnego i Promocji "Bory Tucholskie", które otrzymało na ten cel grant z programu aktywizacji obszarów wiejskich. W tym roku ze szkoleń skorzystało 90 osób, w ubiegłym - 170. Były to kursy: "Jak założyć firmę", "Ubezpieczenia i podatki", "Ewidencja podatkowa" oraz szkolenia dotyczące Unii Europejskiej i komputerów w firmie. Była to forma pomocy dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.
  - Musicie pamiętać, że ta wiedza, którą zdobyliście, to jest wiedza w pigułce. Dopiero doświadczenie i praktyka da możliwość jej wykorzystania - stwierdził Mariusz Słomiński, doradca podatkowy prowadzący zajęcia. - Uniwersytetu przy nas nie skończyliście, ale zdobytej wiedzy nie musicie się wstydzić - dodał drugi doradca Jerzy Biernacki.
       Certyfikaty wręczał kursantom starosta Andrzej Wegner. Była to też okazja do podzielenia się wrażeniami. - Szkolenia są pomocne dla osób, które chcą założyć własną działalność - przyznał jeden z kursantów. Jednak nie wszyscy własną firmę już założyli, m.in. dlatego, że dopiero teraz można ubiegać się o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy. Jak poinformował Maciej Korda z biura Towarzystwa "Bory Tucholskie", ta forma kursów już się skończyła, bo grant z PAOW był tylko na dwa lata.
       zdjęcie - certyfikaty

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo