Z policji do sądu

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czytelnicy są oburzeni, że sprawę wymuszania haraczy w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie bada Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie. Chłopak, na którym ciąży podejrzenie o wymuszenie rozbójnicze, jest synem komendanta Posterunku Policji w Więcborku.
       Jak już informowaliśmy, Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie po rozmowach z gimnazjalistami i ich rodzicami zawiadomił policję, że jeden z uczniów pierwszej, a obecnie drugiej klasy, wymuszał haracze w klasie. Żądał złotówki albo dwóch, grożąc, że pobije, jeśli datku nie będzie. Trzej uczniowie z tej klasy twierdzą, że płacili. Chłopak jest pod baczną obserwacją, ojciec chłopca współpracuje ze szkołą.
       Synalek komendanta
       
  Niestety, sprawa jest delikatna, bo po pierwsze podejrzenie padło na nieletniego, a po drugie syna komendanta policji w Więcborku. - To skandal, żeby policjanci z Sępólna prowadzili dochodzenie, skoro narozrabiał synalek miejscowej szychy policyjnej - twierdzą Czytelnicy. - Sprawie próbuje się ukręcić łeb, bo przecież policjanci nie pogrążą syna kolegi.
       
  Do czwartku faktycznie podejrzeniem o wymuszenie rozbójnicze zajmowała się KPP w Sępólnie.
       Teraz tucholski sąd
       
  - Nie powinno być wątpliwości o bezstronność, bo 23 września Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie przesłała akta dochodzenia w sprawie wymuszenia rozbójniczego w szkole w Sępólnie w celu rozpoznania sprawy - wyjaśnia Grażyna Kachlicka, prezes Sądu Rejonowego w Tucholi. - Zgodnie z prawem w sprawach nieletnich zawiadamia się policję lub sąd rodzinny. Od momentu przekazania akt całą sprawę prowadzi Sąd Rodzinny w Tucholi i to on zdecyduje, czy należy wszcząć postępowanie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo