Stacja (nie)zgody

  Daniel Dreyer

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy prywatyzacja uzdrowi stację dializ? Odpowiedzi na to pytanie grudziądzcy radni wciąż poszukują.

  Czy prywatyzacja uzdrowi stację dializ? Odpowiedzi na to pytanie grudziądzcy radni wciąż poszukują. ©Piotr Bilski

  Sprawa prywatyzacji stacji dializ grudziądzkiego szpitala nie jest jeszcze przesądzona. Wzbudza coraz więcej kontrowersji.
  Czy prywatyzacja uzdrowi stację dializ? Odpowiedzi na to pytanie grudziądzcy radni wciąż poszukują.

  Czy prywatyzacja uzdrowi stację dializ? Odpowiedzi na to pytanie grudziądzcy radni wciąż poszukują. ©Piotr Bilski

       - Ta wypowiedź jest skandaliczna - mówi Małgorzta Kufel, przewodnicząca Klubu Radnych SLD. - Nie kto inny, jak tylko ordynator jest odpowiedzialny za to, że pracuje w takich a nie innych warunkach - oświadcza Witold Kraśniewski z Ruchu dla Grudziądza. Radni, różnych opcji politycznych, zgodnie kontrują wypowiedzi dra Sławomira Trudnowskiego, ordynatora Oddziału Dializ grudziądzkiego szpitala, opublikowane w piątkowej "Pomorskiej".
       Przypomnijmy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, grudziądzcy radni nie chcieli głosować "za", ani "przeciw" prywatyzacji Oddziału Dializ grudziądzkiego szpitala. Przekonywali, że mają za małą wiedzę o skutkach swojej decyzji. Niemal jednomyślnie, postanowili głosowanie w sprawie prywatyzacji odłożyć na później. Taką decyzję skrytykował dr Trudnowski, szef Oddziału Dializ. Przekonywał m.in., że radni nie skorzystali z zaproszenia na jego oddział, nie zadawali pytań, ani nie dopuszczali go do głosu podczas spotkań przed sesją. A potem uznali, że sprawę znają za słabo.
       - Nieprawdą jest jakoby doktorowi Trudnowskiemu nie udzielono głosu, prawo do jego zabrania miał każdy uczestnik spotkania. Nieprawdą jest, że byliśmy zapraszani na oddział dializ - w swoim oświadczeniu pisze radny Kraśniewski. Jego zdaniem milion złotych zysku przynoszonego przez stację dializ rocznie, wystarcza aby kupić nowoczesną aparaturę. Prywatyzacja, nie jest więc potrzebna, a raczej szkodliwa.
       80 pacjentów stacji dializ jest przekonanych, że rezygnacja z prywatyzacji oddziału, to zaprzepaszczenie szansy na lepsze warunki leczenia. List pełen swoich obaw przesłali do Ratusza. Radny Kraśniewski nie ma wątpliwości: - List powstał z inspiracji dra. Trudnowskiego. To się nazywa manipulowaniem chorymi.
       
  Pacjenci stacji dializ w swoim piśmie do grudziądzkich władz oczekiwali podjęcia działań dla ich dobra. Jest na to szansa. Z inicjatywy radnych lewicowego SLD i prawicowego RdG, jutro odbędzie się spotkanie wszystkich rajców z dr Trudnowskim i Markiem Nowakiem, dyrektorem szpitala. Udział w nim weźmie także Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza. Mimo że wcześniej stanowczo zapowiadał, że do tematu prywatyzacji nie będzie chciał wracać.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo