Ostatni koszarowiec

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W sobotę przekazano do użytku już cały 128-mieszkaniowy, kolejny budynek przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu na nowo powstającym osiedlu Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
  Jeszcze przed uroczystością wręczenia kluczy, Andrzej Kilimnik, biegacz "Olimpii" i wielokrotny reprezentant Polski, sprawdza czy

  Jeszcze przed uroczystością wręczenia kluczy, Andrzej Kilimnik, biegacz "Olimpii" i wielokrotny reprezentant Polski, sprawdza czy jego nazwisko jest na liście. ©Wojciech Rzeszut

       - Część mieszkań w tym bloku oddaliśmy już dwa miesiące temu - mówi Robert Malinowski, grudziądzkiego TBS. - Wprawdzie termin zakończenia budowy został przedłużony o dwa miesiące, ale 56 mieszkań, które były już gotowe w połowie lipca, przekazaliśmy lokatorom w pierwotnym terminie. Dziś przekazujemy lokatorom pozostałe mieszkania.
       
  Od kilku lat na mieszkania adaptowane są budynki byłych koszar m.in. po rozformowanej jednostce lotniczej, przy ul. Chełmińskiej. W dawnych koszarowcach, po grudziądzkich lotnikach, na zlecenie TBS, ekipy GePeBe wybudowały ponad 370 mieszkań. Ostatni budynek zaadoptowany został na 128 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych o powierzchni od 33,8 do 72 m kw., z pełnym wyposażeniem sanitarnym i kuchennym.
       - To praktycznie ostatni już koszarowiec adaptowany przez TBS - dodaje prezes Malinowski. - Budować nowe mieszkania będziemy i to już niebawem na osiedlu Rządz. Przy ulicy Kulerskiego, za Realem powstanie 44-mieszkaniowy blok, o podwyższonym standardzie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo