Mecz Polska - Mołdawia. Transmisja online i tv. Za darmo?

Mecz Polska - Mołdawia. Transmisja online i tv. Za darmo?

(TOM)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Mecz Polska - Mołdawia. Transmisja online i tv. Za darmo?
Mecz Polska - Mołdawia. Transmisja online i tv. Za darmo?

Łukasz Piszczek - jedna z gwiazd naszej reprezentaci. ©Roger Gorączniak/dzienniwschodni

W piątek Polacy zremisowali z Czarnogórą. Dziś nasi reprezentanci podejmują Mołdawię.
Szkoda, że zdecydowanej większości kibiców reprezentacji pozbawiono szansy obejrzenia tego meczu w otwartym przekazie. Takie widocznie nastają obyczaje.

Za niedługo okaże się, kto na tym bezsensownym działaniu wyjdzie "jak Zabłocki na mydle", bo podobno tylko 50 tys. odbiorców zdecydowało się zapłacić 20 zł. (transmisja z Mołdawią też w pay-per-view).

Waldemar Fornalik, dla którego mecz z Czarnogórą był debiutem w grze o punkty zakładał, że będzie to dla jego podopiecznych trudne spotkanie.
Ale mocno wierzył, że to nasi wrócą jako zwycięzcy. I drużyna była blisko sukcesu. Gdyby Ludovic Obraniak powstrzymał emocje... Grając w przewadze nasz zespół miał dobry okres gry.

Fornalik nakreślił sobie, że jesienią drużyna zdobędzie 7 pkt. Taką zdobycz zakładały wygrane nad Czarnogórą i Mołdawią oraz remis z Anglią. Po meczu w Podgoricy plan punktowy nie uległ jednak zmianie. Tylko obecnie Polacy w dwóch spotkaniach muszą ugrać 6 pkt.

Reprezentacja Mołdawii powstała po rozpadzie ZSRR w 1991 r. Drużyna nigdy nie grała na żadnej ważnej międzynarodowej imprezie, wprawdzie swój udział w rozgrywkach europejskich zaczęła od dwu wygranych (1:0 z Gruzją i 3:2 z Walią w el. Euro 1996), ale później przeważnie zawodziła. Kilka razy udało jej się wywalczyć jednak punkty w meczu z faworytami, np. Szkocją (1:1) i Norwegią (0:0) oraz 1:0 nad Austrią.

Próżno też szukać w niej klasowych piłkarzy. "Gwiazdką" ekipy jest Alexandru Suvorov, który występuje w... rezerwach I-ligowej Cracovii. Ale w żadnym razie rywali, nie wolno lekceważyć. Polacy muszą podejść do meczu skoncentrowani, zagrać z zaangażowaniem i strzelić rywalom tyle goli, ile się da.

Kest przesądzone, że nasz zespół wystąpi, w ustawieniu personalnym i taktycznym, bardzo ofensywnie. A więc nie systemem 1- 4-2-3-1, a z pewnością z dwoma napastnikami. W tym celu powołanie do kadry otrzymał Marek Saganowski. A Obraniaka, który wyeliminował się z powodu czerwonej kartki sam, zastąpił Artur Sobiech, który w lidze i drużynie młodzieżowej prezentuje dobrą skuteczność. Wynika z tego, że w wyjściowym składzie znajdzie się tylko jeden defensywny pomocnik.

Co jeszcze może zmienić Fornalik przed dzisiejszym meczem? Formacja defensywna pozostanie raczej bez zmian. Na pewno od początku wystąpi Adrian Mierzejewski. Dał bardzo dobrą zmianę, rozkręcił grę zespołu, podniósł jego jakość. No i popisał się piękną główką, dającą drużynie remis.

Oczekujemy więc dobrej gry i okazałego wyniku. Jakby nie patrzeć bramki w ostatecznym rozrachunku będą mieć niebagatelne znaczenie.

Początek meczu Polska Mołdawia [transmisja online]o godz. 20.45.

Polska - Mołdawia. Gdzie transmisja TV?

Zamówiony przekaz przez Cyfrowy Polsat dostępny będzie na kanale 49 oraz w jakości HD na kanale 123. a za dostęp: 20 zł.

Istnieją trzy sposoby, by zamówić dostęp:
- przez Internet (Internetowe Centrum Obsługi Klienta)
- przez SMS (o treści NumerKartyDekodera.MECZ2 pod numer 7043, opłata zgodna z taryfa operatora)
- dzwoniąc do nas pod numery: 801 00 50 50 lub 222 127 255, (z telefonu stacjonarnego, opłata zgodna z taryfą operatora) lub 699 44 50 50 ( z telefonu komórkowego, opłata zgodna z taryfą operatora)

W systemie w pay-per-view mecz będzie można obejrzeć także w UPC w cenie 20 złotych. Opłata za zakup spotkania będzie wliczona do kolejnego rachunku.

Mecz można także oglądać w serwisie ipla.tv

Na między innymi www.meczyki.pl pojawią się zapewne linki do bezpłatnej transmisji. Należy jednak pamiętać, że są to transmisje słabej jakości oraz... nielegalne.
Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo