Artego Bydgoszcz zwycięsko zakończyło 2015 rok

Adam Szczęśniak
Goodrich (nr 3) grała z kontuzją, ale Carter (24) i Reid (z prawej) to i tak większe indywidualności, które dają przewagę Artego Artur Szymczak
W Gorzowie Artego zawsze miało problemy, nie inaczej było w ostatnim tegorocznym meczu. Wystarczyło jednak 10 minut, by zdobyć 2 cenne punkty.

AZS GORZÓW - ARTEGO BYDGOSZCZ 65:71 (21:16, 13:13, 7:25, 24:17)

AZS: Brown 17 (3), B. Jaworska 16, Goodrich 12 (1), 5 as., Dźwigalska 4, 4 as., Szajtauer 2, 5 zb. oraz Cain 7, 8 zb., Naczk 5 (1), Czarnodolska 2.
ARTEGO: Carter 16, 13 zb., McBride 12 (1), 4 as., Międzik 10 (2), Morris 7 (1), Koc 1 oraz Reid 22 (2), 6 zb., 4 prz., Fikiel 2, Pawlak 1.

Po środowym sukcesie w Gdyni, do Gorzowa bydgoszczanki jechały podmęczone, chociaż w roli faworyta. AZS zwykle jest jednak niewygodnym rywalem, a trener Dariusz Maciejewski składem, który ma, potrafi nieźle namieszać.

Gospodynie od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i przez 23 minuty mogły mieć nadzieje na końcowy sukces. Po rzucie McBride było 0:2, ale potem koncert rozpoczął duet Beata Jaworska (wcześniej średnio ok. 6 pkt., tym razem 8/11) i Kanadyjka Brown (6/6 za 1, 3/4 za 3). Przewaga AZS momentami sięgała już 9 pkt. (17:8), a nasze pudłowały, traciły piłki oraz faulowały. Niemoc trwała też w 2. kwarcie, choć z każdą minutą poprawiały się w obronie.

W szatni Artego nastąpiła mobilizacja, co potwierdziły już pierwsze minuty 3. odsłony. Hasło do odrabiania strat dała Międzik, po której 8 pkt. z rzędu, w tym 2x3, zrobiło się 36:39. Świetnie spisywały się także Reid (6/7 za 1, 7/12 z gry) i Carter (4/6 i 6/11) po 30 minutach było już 41:54. Po rzutach za 3 pkt. Naczk i Brown robiło się 51:59 i 61:68, ale od razu odpowiadały Reid i McBride, odbierając nadzieje gospodyniom.

Po wypowiedzi, inne wyniki i tabelę zapraszamy do papierowego, poniedziałkowego wydania "Pomorskiej" oraz serwisu Pomorska Plus.