Artego Bydgoszcz nie zagra w finale Pucharu Polski [zdjęcia z meczu]

DS
ARTEGO - CCC 64:72Kwarty: 15:9, 9:18, 15:22, 25:23.ARTEGO: Kiesel 27 (1), O'Neill 13 (1), Miskieniene 7, Międzik 5 (1), Poboży 2 - Michałek 7 (1), Rymarenko 3.CCC: Conde 22 (3), Spanou 13 (1), Stallworth 11, Gajda 10 (3), Bojović 4 - Filip 11, Robinson 1, Naczk 0.Pierwsza kwarta to przede wszystkim mocna defensywa. Bydgoszczanki pozwoliły rywalkom skończyć tylko dwie akcje z gry. Przewaga Artego mogła być wyższa, ale podopieczne Tomasza Herkta kilka razy nie trafiły z dogodnych pozycji.Po trójce Kariny Michałek w 12. minucie bydgoski zespół prowadził już 20:11, ale potem po ich niecelnych akcjach polkowiczanki przeprowadzały udane kontry, nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na 3-punktowe prowadzenie.O tym, że Artego przegrywało do przerwy decydowały dwa elementy: fatalna skuteczność rzutów za trzy (2/16) oraz przegrane zbiórki (17:29).Po przerwie nie było poprawy. Bydgoszczanki pudłowały na potęgę, a w defensywie pozwalały na łatwe rzuty rywalkom. W 26. minucie straty wzrosły aż do 11 punktów (28:39).W czwartej kwarcie bydgoszczanki próbowały odrabiać straty, ale zbliżały się do rywalek zaledwie na 5 punktów. Wojciech Szubartowski
Artego Bydgoszcz nie powtórzy sukcesy sprzed dwóch lat i nie wywalczy Pucharu Polski. W półfinale turnieju rozgrywanego w Lublinie bydgoszczanki uległy CCC Polkowice 64:72.