Ekspresowe zwycięstwo Energi Manekina Toruń na inaugurację Superligi [wideo]

Cazuo Matsumoto udanie zadebiutował w Superlidze.
Cazuo Matsumoto udanie zadebiutował w Superlidze. Grzegorz Olkowski
Torunianie we własnej halii oddali zaledwie jednego seta Morlinom Ostróda.

Energa Manekin Toruń - Morliny Ostróda 3:0

Wyniki gier: Weixing - Więcek 3:0 (11:4, 11:6, 13:11), Matsumoto - Paikov 3:0 (11:6, 11:9, 11:9), Kulpa Devos 3:1 (11:5, 11:13, 11:2, 11:7)

Zaczął Chen Weixing, który w pierwszej grze spotkał się z superligowym debiutantem Adrianem Więckiem. Młody Polak nie postawił wysoko poprzeczki Austriakowi. Lider toruńskiej drużyny dwa sety wygrał bardzo szybko. Więcek próbował wykorzystać jego moment dekoncentracji w trzecim secie, ale Weixing odrobił straty z 7:10.

Równie szybko uwinął się Casuo Matsumoto, dla którego było to pierwsze zwycięstwo dla toruńskiej drużyny. Wicemistrz Ameryki Południowej stoczył bardziej wyrównany bój z Rosjaninem Michaiłem Paikovem (111 miejsce w rankingu ITTF). W końcówkach setów dominował jednak wyraźnie. Najbardziej w pierwszym secie, gdy od stanu 5:6 nie oddał już Rosjaninowi żadnej piłki.
Najdłużej przy stole musiał biegać Konrad Kulpa, który trafił na mało znanego Belga Robina Devosa. To był nierówny mecz, w którym raz jeden, raz drugi tenisista zyskiwał przewagę. Tyle że okresy dominacji wicemistrza Polski były znacznie dłuższe. Devos zdołał w drugim secie obronić piłkę setową i wygrał na przewagi. To jedynie dodatkowo zmobilizowało reprezentanta gospodarzy, który w kolejnej partii zmiótł Belga ze stołu.