Derby dla Zawiszy Bydgoszcz. Olimpia Grudziądz pokonana [zdjęcia, wideo]

(STYK)
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz.
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz. Piotr Bilski
W derbowym meczu w ramach rozgrywek pierwszej ligi Olimpia Grudziądz przegrała na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz.
Zawisza Bydgoszcz wygrała z grudziądzką Olimpią 3:

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:3

Pierwsza połowa była ciekawa. Szczególnie grudziądzanie skonstruowali kilka groźnych akcji. W 14. minucie umieścili piłkę w bramce, kiedy to po dośrodkowaniu Skóreckiego akcję zamknął Kurowski.

Zapis relacji na żywo: Olimpia - Zawisza na żywo.
W 35. minucie Kowalczyk niefortunnie wybił piłkę i zagrał wprost pod nogi Szymona Lewickiego. Ten takich okazji nie marnuje i było 1:1.

W drugiej części biało-zieloni nadal dominowali i częściej byli w posiadaniu piłki. W piłce nożnej liczą się jednak bramki. W 76. minucie zdobyli ją zawiszanie, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas. Chwilę później wydawało się, że jest już po emocjach. Mica, powracający po kontuzji, idealnie uderzył z wolnego i było 3:1 dla Zawiszy.

Emocje jednak się nie skończyły, bo w 80. minucie Krzysztof Nykiel nieprzepisowo zagrał w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Kaczmarek. W końcowej fazie meczu niebiesko-czarni kontrolowali wydarzenia na boisku.

- Piłka nożna jest czasami niesprawiedliwa - mówili grudziądzanie, który zostawili dziś serce na boisku. Bydgoszczanie byli zabójczo skuteczni. Oddali trzy celne strzały i zdobyli trzy bramki.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:1)
Bramki: Kurowski (14), Kaczmarek (82) oraz Lewicki (35), Drygas (77), Mica 80).
OLIMPIA : Bartosz Fabiniak - Marcin Woźniak, Michal Piter-Bućko, Michał Łabędzki, Paweł Kowalczyk - Wojciech Reiman, Marcin Smoliński (81. Fabian Pawela), Kamil Kurowski (72. Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki - Adam Cieśliński (61. Donald Djousse).
ZAWISZA: Łukasz Sapela - Kamil Drygas, Blazo Iumanović, Maciej Kona, Szymon Lewicki (90. Arkadiusz Gajewski), Jakub Łukowski (68. Mica), Jakub Smektała (46. Sebastian Kamiński), Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Visili Panajotov, Krzysztof Nykiel