Dramat niebiesko-czarnych. Zawisza Bydgoszcz prowadził, ale przegrał z GKS Bełchatów

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz przegrał w Bełchatowie.
Zawisza Bydgoszcz przegrał w Bełchatowie. fot. Dariusz Bloch
Starcie spadkowiczów z ekstraklasy. W Bełchatowie miejscowy GKS pokonał na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 2:1.

Zawiszanie świetnie rozpoczęli to spotkanie. W 6. minucie po dośrodkowaniu Łukowskiego piłkę w bramce umieścił Lewicki. To był trzeci gol nowego napastnika "Zetki" w pierwszoligowych rozgrywkach.

Zapis relacji na żywo: GKS - Zawisza na żywo.
Niebiesko-czarni później długo kontrolowali przebieg meczu. Widać było, że są lepsi technicznie. Doświadczeni zawiszanie nie pozwalali też gospodarzom złapać ich rytmu gry. Szkoda, że Igumanowić z rzutu wolnego trafił tylko w poprzeczkę, bo mecz praktycznie rozstrzygnąć mógł się w pierwszej połowie.

Po zmianie stron młodzi piłkarze GKS byli coraz aktywniejsi i zaczęli sobie stwarzać sytuacje do wyrównania. W 82. minucie udało się to Ziębie, a chwilę później bełchatowianie objęli prowadzenie po strzale Gierszewskiego.

- W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze dwie dobre okazje. Powinniśmy je wykorzystać - powiedział po meczu Łukasz Sapela. - Trener uczulał nas, że GKS ruszy do ataku. Po tej porażce nie możemy się już doczekać meczu z Sandecją - dodał.

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 2:1
Bramki: Zięba (82), Gierszewski (86) oraz Lewicki (6).
Bramki: GKS: Krakowiak - Witasik, Michalski, Cverna, Kuban, Wroński, Rachwał, Flis (67. Serafin), Bartosiak (74. Flaszka), Gierszewski, Stanisławski (62. Zięba).
ZAWISZA: Sapela - Ciechanowski, Nawotczyński, Wełnicki, Igumanowić - Kona, Drygas - Smektała (75. Gajewski), Panajotow, Łukowski (58. Żylski) - Lewicki.