Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olimpia przegrała z Chojniczanką Chojnice [wideo]

Łukasz Szalkowski
Kamil Zieliński
Grudziądzanie zanotowali drugą porażkę w tym sezonie. Tym razem ulegli Chojniczance Chojnice 1:2. Piękną bramkę, która dała nadzieję na dobry wynik, strzelił Marcin Kaczmarek.

Początku sezonu Olimpia zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Cztery punkty w czterech meczach, rozgrywanych w dodatku przed własną publicznością, nie mogą zadowalać nikogo. W sobotnim starciu z Chojniczanką Chojnice znowu zabrakło skuteczności. Rywal nie miał może zbyt wielu sytuacji, ale je wykorzystał i już do przerwy prowadził 2:0.

Grudziądzanie próbowali się podnieść, napierali na bramkę Chojniczanki, ale piłki w siatce długo nie udawało się umieścić. Dopiero w 63. minucie pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Marcin Kaczmarek i nie dał szans Hładunowi. Później "biało-zieloni" starali się jeszcze wywalczyć chociaż punkt, ale ta sztuka się nie powiodła.

Olimpia po czterech seriach spotkań zajmuje w tabeli odległe, 13. miejsce.

Chojniczanka Chojnice 2:1 Olimpia Grudziądz
12' Piotr Kieruzel (1:0)
34' Tomasz Mikołajczak (2:0)
63' Marcin Kaczmarek (2:1)

Chojniczanka: 12. Dominik Hładun - 6. Przemysław Pietruszka, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 25. Wojciech Lisowski - 8. Maciej Rogalski, 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski (70' 21. Łukasz Kosakiewicz), 7. Rafał Grzelak (87' 23. Damian Garbacik), 11. Paul Grischok (65' 15. Przemysław Czerwiński) - 17. Tomasz Mikołajczak.

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Paweł Kowalczyk, 2. Michał Łabędzki (65' 18. Adam Cieśliński), 4. Tomasz Lewandowski, 27. Marcin Woźniak - 7. Robert Szczot (44' 39. Donatas Kazlauskas), 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński (81' 21. Fabian Pawela), 19. Wojciech Reiman, 9. Marcin Kaczmarek - 99. Donald Djoussé.

Żółte kartki: Biernat, Mikołajczak - Lewandowski, Kazlauskas.