Wychowanek Ruchu Grudziądz Tomasz Polewka podczas mistrzostw świata w Kazaniu pobił życiówkę

(marz)
Grudziądzanin Tomasz Polewka pobił podczas mistrzostw świata swój rekord życiowy na 100 stylem grzbietowym. Archiwum GP
Jest w reprezentacji Polski. Aktualnie startuje w barwach AZS/AWF Katowice, ale jest wychowankiem UKS Ruch Grudziądz. Debiutuje w mistrzostwach świata w Kazaniu. Tomasz Polewka zajął 19. lokatę, ustanawiając rekord życiowy na 100 m stylem grzbietowym: 54,26 s. Na lepszy wynik liczy na swoim koronnym dystansie: 50 m grzbietem.

Już wcześniej uzyskał minimum na Igrzyska OIlimpijskie w Rio

W Kazaniu Tomek pokonał dystans 100 m w czasie 54,26 czyli o 0,08 sekundy szybciej niż w maju, podczas mistrzostw Polski w Szczecinie. Wynik ten jest lepszy niż minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

W rywalizacji na 100 m Polewka uplasował się tuż za Radosławem Kawęckim, który uzyskał czas 54,20 i zajął 18. miejsce.

W Kazaniu Tomasz Polewka zamierza wykazać się w swojej koronnej konkurencji: na 50 m stylem grzbietowym. Tu jego rekord życiowy: 24,80 z mistrzostw Polski w Szczecinie plasuje go w ścisłej czołówce. To szósty wynik w całej stawce. Grudziądzanin ma więc szanse na finał.

Do najlepszego zgłoszonego rezultatu brakuje mu 0,28 s.
Ostatnio Tomek poprawił swój własny rekord kraju o 0,32 s. zatem zapowiadają się emocje.

Eliminacje i półfinały odbędą się w sobotę o godz. 8.30 i 16.30. Jeśli Polewka wystąpi w finale, to kibicujmy mu, oglądając transmisję w niedzielę o godz. 16.30. Transmisje przeprowadzi TVP sport.

Możliwe jest, że grudziądzki pływak wystąpi w składzie polskiej sztafety 4x100 m stylem zmiennym.

Pływacka sztafeta biało-czerwonych startuje w niedzielę.