Magdalena Kwaśna wróciła z Portugalii ze srebrnym medalem mistrzostw Europy.

Monika Smól
Magdalena Kwaśna z ChKŻ została wicemistrzynią Europy juniorek U19 w klasie Laser Radial. Zawody odbyły się w Portugalii. nadesłane
Magdalena Kwaśna - zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego - wróciła z Portugalii ze srebrnym medalem mistrzostw Europy.

Magdalena Kwaśna rywalizowała w klasie Radial i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy juniorek U19. Zawody odbywały się na Atlantyku w Viana do Castelo w Portugalii.

To pierwszy medal siedemnastolatki z Chojnic na żaglu olimpijskim. - Magda po drugim dniu regat pięła się w klasyfikacji w stawce 82 zawodniczek pokazując swój sportowy charakter - podkreśla Łukasz Dzięcielski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. - Zaczęła nie po swojej myśli. Wygrany eliminacyjny wyścig okazał się z falstartu, ale wyścigi finałowe pożeglowała wybornie wygrywając, aż trzy biegi. Mistrzynią Europy została Węgierka Maria Erdi.

Przed naszą reprezentantką odpoczynek. Nie będzie on jednak zbyt długi.- Już w sierpniu bowiem dopingować będziemy Magdę w mistrzostwach Świata U19, które odbędą się w Kingston - w Kanadzie - informuje Łukasz Dzięcielski. - Zatem zapowiadają się kolejne sportowe emocje.
Z kolei nasi zawodnicy wzięli udział w mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7. Te rozegrane zostały w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015. Odbywały się od 17 do 24 lipca.
- Zawodnicy z naszego klubu mieli możliwość ścigania się z najlepszymi zawodnikami z całej Europy - wskazuje Łukasz Dzięcielski. - W mistrzostwach brało udział 231 zawodników z kilkunastu państw. Była to doskonała okazja na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności.
Najlepszymi zawodnikami w Europie zostali - w kategorii chłopców wygrał Włoch Gallinaro Guido, drugi był jego rodak - Fornasarii Alessandro, a trzeci Paardekooper Stijn z Holandii. Wśród dziewcząt również triumfowały Włoszki. Najlepsza okazała się Cattarozzi Federica, 2. miejsce zajęła jej rodaczka Navoni Elisa, najniższe miejsce na podium zajęła Hiszpanka Sanchez Carlota.

- Wśród zawodników ChKŻ Chojnice, do złotej grupy zakwalifikował się tylko Damian Kosmalski zajmując 34 miejsce - 25 miejsce w klasyfikacji U18 - dodaje Łukasz Dzięcielski. - 78 miejsce zajął Michał Pilarczyk, 95 - Jakub Domagała (37. U16), 104 - Jakub Kopeć (42. U16), 122 - Mieszko Niewiarowski a 130 - Oskar Adamiak (56. U16). Rywalizowało 66 dziewczyn z 21 krajów i 162 żeglarzy z 27 państw.
Przed zawodnikami CHKŻ kolejny międzynarodowy start - mistrzostwa Świata w klasie Laser 4.7 w Mademblik. Do Holandii wyruszą 3 sierpnia.