Pewne zwycięstwo. KS Toruń wygrał na własnym torze ze Stalą Gorzów [zdjęcia]

(FIAŁ)
KS Toruń pokonał Stal Gorzów.
KS Toruń pokonał Stal Gorzów. fot. Sławomir Kowalski
Torunianie dopisali do ligowego dorobku trzy punkty. Z gorzowianami wygrali dzisiaj różnicą 23 punktów. W całym meczu, zespół trenera Jacka Gajewskiego wygrał drużynowo osiem biegów.
KS Toruń - MONEYmakesMONEY.pl Stal GorzówKS Toruń - MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów

KS Toruń - MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów

Po trzecim wyścigu, przy stanie 9:8 dla torunian, nad MotoAreną rozpętała się potężna ulewa. Opady deszczu i burza sprawiły, że zawody zostały przez arbitra przerwane na ponad półtorej godziny. Mimo tego organizatorom udało się doprowadzić tor do stanu używalności.

Od czwartego do dziewiątego wyścigu torunianom udało się wypracować siedemnastopunktową przewagę. Dopiero po krótkiej przerwie na równanie toru, gorzowianie zaczęli spisywać się nieco lepiej. Po niezłym wyjściu spod taśmy, toruńscy zawodnicy wyprzedzali jednak rywali.

Zapis relacji na żywo: KS Toruń - Stal Gorzów na żywo

PGE Ekstraliga/x-news

W Stali najlepiej spisał się Matej Zagar, nierówno pojechał Krzysztof Kasprzak. Słabe zawody zanotował Bartosz Zmarzlik, który do tej pory był liderem gorzowian we wcześniejszych pojedynkach. Po 13 punktów dla zwycięzców zdobył duet Australijczyków - Holder i Doyle.

KS TORUŃ - STAL GORZÓW 56:33