Darcy Ward wrócił do ścigania. 15 punktów w Anglii!

(JP)
Darcy Ward wkrótce powinien pojawić się w składzie "Aniołów".
Darcy Ward wkrótce powinien pojawić się w składzie "Aniołów". Mariusz Murawski
Dziesięć miesięcy przerwy, a Darcy Ward nic nie stracił ze swojej błyskotliwości. Australijczyk wrócił w wielkim stylu do angielskiej Elite League.

Swój pierwszy wyścig w tym roku Darcy Ward wygrał dla Swindon w wyjazdowym meczu z Leicester Lions z Jasonem Doyle'em, Samem Mastersem i Eduardem Krcmarem. Potem było równie dobrze. Długa przerwa nie wpłynęła dramatycznie źle na dyspozycję młodego Australijczyka. Jedynej porażki doznał w biegu 7 z Doyle'em (w sumie bilans starć z liderem gospodarzy wypadł jednak na jego korzyść 2:1).

Darcy Ward wrócił do ścigania po zawieszeniu za doping, które trwało od 28 sierpnia ubiegłego roku. Niewykluczone, że we wtorek Ward wróci do szwedzkiej Elitserien, a do polskiej ligi? Nowy kontrakt z KS Toruń powinien podpisać na początku tygodnia, do rozgrywek może zostać zgłoszony 15 lipca, a więc w najbliższą środę. Teoretycznie Jacek Gajewski może z niego skorzystać już za tydzień w meczu ze Stalą Gorzów na Motoarenie,
Licester Lions - Swindon Robins 49:42
Leicester: Jason Doyle13+1 (2,3,2,3,2,1), Sam Masters 1+1 (1), Grzegorz Walasek z/z, Szymon Woźniak 11+1 (3,1,3,1,3,0),Piotr Świderski 6 (1,d,d,2,3), Simon Lambert 6+1 (1,2,2,0,1), Carl Wilkinson 12 (3,1,3,1,0,3,1)
Swindon: Darcy Ward 15+1 (3,6,1,3,w,2), Eduard Krcmar 2 (0,0,d,2,0), Nick Morris z/z, Grzegorz Zengota 14+1 (2,3,3,1,2,3), Craig Cook 6+1 (2,2,2,w), Adam Roynon 2 (2,w,0,w), Lewis Rose 3 (0,0,1,2,u)