Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz [zapis relacji na żywo]

Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz
W meczu sparingowym Zawisza Bydgoszcz pokonał Olimpię Grudziądz. Spotkanie relacjonowaliśmy na żywo.

Zawisza Bydgoszcz 3:2 Olimpia Grudziądz
32' Cieśliński (0:1)
44' Kaczmarek (0:2)
55' Gajewski (1:2)
80' Gajewski (2:2)
87' Kona (3:2)

Zawisza Bydgoszcz: Sapela - Smektała, Pietrasiak, Nykiel, Drygas, Alaverdashvili, Mica, Alvaro, Lewicki, Kamiński, Nawotczyński.

Rezerwowi: Kowalski, Wieczorek, Kona, Cywiński, Żylski, Mazalon, Wełnicki, Gajewski, Ciechanowski, Łukowski.

Olimpia Grudziądz: Wróbel - Bielawski, Lewandowski, Piter-Bućko, Woźniak - Kłus, Żołądź, Kaczmarek, Skórecki - Cieśliński, Saito.

Rezerwowi: Fabiniak, Zalepa, Łabędzki, Kolcz, Banasiak, Urbański, Smoliński, Grischock, Djousse, Trzepacz, Babul, Popowicz.

90' Sędzia zakończył mecz. Zawisza wygrał z Olimpią 3:2
90' Lewicki sprzed pola karnego, ale prosto w rękawice Fabiniaka
87' Kona potężnym strzałem z dystansu strzelił piękną bramkę!

86' Kontratak Zawiszy, ładne podanie do Cywińskiego, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Fabiniaka
85' młody zawodnik testowany przez Olimpię jest zdolny do gry
85' Kolcz leży na murawie. Potrzebna jest pomoc medyczna
81' Djousse minął rywala, podbiegł z piłką w okolice pola karnego i oddał niezły strzał z dystansu, ale minimalnie obok słupka
80' Zamieszanie w polu karnym Olimpii, strzał z bliskiej odległości obronił Fabiniak, ale piłka trafiła do Gajewskiego, który, stojąc 2 metry od bramki, nie miał problemu ze zdobyciem gola
79 Rajd Banasiaka, który popędził środkiem boiska, zagrał do Smolińskiego, który rozciągnął grę, podając na lewą stronę do ustawionego tam Grischoka. Ten strzelał z ostrego kąta, ale bramkarz Zawiszy nie dał się zaskoczyć
78' Grudziądzanie starają się długo rozgrywać piłkę na połowie rywala
75 Lewicki zagrał prostopadle do Mici, ale zbyt mocno
74 Wrzutka z rzutu wolnego, Drygas próbował uderzać głową, ale został zablokowany. Piłka trafiła pod nogi Zalepy, który wybił piłkę poza pole karne
73 Faul na graczu Zawiszy blisko narożnika boiska. Będzie dobra okazja do wrzutki w pole karne Olimpii
71 Djousse popędził prawą stroną boiska, przytomnie zagrał do Smolińskiego, który próbował prostopadłego podania do partnera z zespołu. To się jednak nie udało
69 Mecz wznowiony
68 Przerwa na uzupełnienie płynów
68 Kontra Olimpii, piłkę wyprowadził Urbański, zagrał Smolińskiemu, który sprzed pola karnego oddał mocny strzał ponad poprzeczką
67 Zamieszanie w polu karnym Olimpii. Zawisza wyprowadził składną akcję, tuż przed bramką strzał zatrzymał jeden z graczy z Grudziądza, później dobitka także odbiła się od któregoś z piłkarzy Olimpii
65 Dobra piłka do Grischoka, który przyjął ją w lewym narożniku boiska, zauważył niepilnowanego Smolińskiego na 15 metrze, wysunął mu piłkę, jednak doświadczony pomocnik Olimpii oddał strzał wysoko ponad bramką Zawiszy
64 Mica zdecydował się na strzał z dystansu, ale ponad bramką
63 Zawisza przejął inicjatywę i mocno naciska grudziądzan
62 Dobre zachowanie Kolcza na własnej połowie. Najpierw zablokował strzał rywala, chwilę później w groźnej sytuacji dobrze zatrzymał go wślizgiem
61 Kolcz główkował, ale wprost w ręce Sapeli
60' Ciechanowski wybiegał na dobrą pozycję, ale sędzia dopatrzył się spalonego
55' Wrzutka Ciechanowskiego trafiła wprost na głowę Gajewskiego, który ładnym strzałem przy długim słupku pokonał Fabiniaka
54' Kontra Zawiszy, piłka w kierunku Kamińskiego, ale uprzedził go Banasiak
49' Kontra Olimpii, strzał Smolińskiego sprzed pola karnego, ale piłkę chwycił Sapela
48' Drygas z dystansu, ale nie zaskoczył Fabiniaka
47' Kamiński popędził prawym skrzydłem, ale pokrył go Banasiak i wybił piłkę na aut
46' Początek drugiej połowy

45' Sędzia zakończył pierwszą część spotkania
44' Druga bramka dla Olimpii! Grudziądzanie wyszli z kontrą, dobrą piłkę dostał Kaczmarek, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Sapelą
43' Strata Kaczmarka przy prawej linii i groźna kontra bydgoszczan. Lewicki podał do Alvaro, który zagrał Kamińskiemu. Ten ostatni oddał techniczny strzał, piłka o centymetry minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Wróbla
41' Rajd Kamińskiego prawym skrzydłem, wrzutka w pole karne, którą wybił jeden z grudziądzan. Obyło się nawet bez rzutu rożnego, bo całą akcję asekurował inny z piłkarzy Olimpii
37' Wrzutka z rzutu rożnego wylądowała na głowie Skóreckiego, który oddalił zagrożenie od własnej bramki
37' Ładna akcja Zawiszy, kilka metrów od bramki dobrą piłkę dostał Alaverdashvili, który oddał silny strzał, ale w środek bramki i Wróbel odbił piłkę ponad poprzeczkę
36' Łukowski z narożnika pola karnego, jednak nie zaskoczył Wróbla
32' Goooooool! Z kontrą wyszedł Bielawski, który popędził z piłką kilka metrów, zauważył wychodzącego Cieślińskiego i zagrał za obrońców. Tym razem napastnik Olimpii nie miał problemów z pokonaniem Sapeli!
30' Dobre podanie do Cieślińskiego, który znalazł się sam na sam z Sapelą. Miał jednak na plecach rywala i znajdował pod dość ostrym kątem do bramki. Strzelał, ale piłkę obronił bramkarz Zawiszy
29' Groźna akcja Olimpii, wyprowadzona przez Saito. Japończyk nie miał partnerów do grania, przytrzymał więc piłkę. Akcję zakończył Bielawski strzałem sprzed pola karnego, który nie sprawił jednak problemów golkiperowi Zawiszy
27' Lewandowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska, popędził tam Woźniak, podał do Cieślińskiego, który zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Piłkę pewnie złapał Sapela
25' Piłkarze wrócili już do gry
24' Przerwa na uzupełnienie płynów
23' Skórecki miał dużo miejsca przed polem karnym, podprowadził nieco piłkę i oddał mocny strzał z 30 metrów. Sapela miał małe problemy ze złapaniem piłki, ale w pobliżu nie było żadnego gracza, który mógłby dobijać futbolówkę
21' Fatalne podanie Alvaro w środku pola, ale bez konsekwencji
20' Strata Bielawskiego na połowie przeciwnika, bydgoszczanie ociągali się jednak z kontrą i nic z niej nie wyszło
18' Strzał Żołądzia z dystansu. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę
17' Drygas faulował Cieślińskiego w okolicach środka boiska
14' Kombinacyjna akcja Olimpii, podanie do Bielawskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego
12' Mica faulował Skóreckiego w środku pola
9' Wrzutka w pole karne Olimpii z rzutu wolnego wylądowała w rękach Wróbla, który jednak wypuścił piłkę z rąk, ale zdołał ją chwycić ponownie
8' Faul na jednym z bydgoszczan i rzut wolny z 30 metrów
6' Ładna akcja Olimpii, piłka Kaczmarka, który wysunął ją wbiegającemu Saito. Japończyk wrzucał w pole karne, ale zbyt mocno
5' Wrzutka z rzutu rożnego, główkował Lewicki, ale ponad bramką
4' Dośrodkowanie Alvaro zablokował Bielawski. Rzut rożny dla Zawiszy
3' Dośrodkowanie w pole karne Olimpii. Poradził sobie z nim jednak Lewandowski, który wyskoczył najwyżej