Zjednoczeni Trzemeszno nam słabną. Stracili pięć bramek

Jan Szczutkowski, [email protected]
Piłkarze Zjednoczonych (na biało), nie widząc szans na awans, stracili motywację na finiszu sezonu. archiwum Sparty Oborniki
Zjednoczeni Trzemeszno znów sprawili zawód w kolejnym meczu o mistrzostwo wielkopolskiej IV ligi (gr. płn.). Przegrali różnicą 5 goli.

Zespół z grodu Kilińskiego poniósł trzecią z kolei porażkę. W sobotę uległ zdecydowanie na własnym boisku Iskrze Szydłowo. Goście zrewanżowali się więc za porażkę 0:2, poniesioną w 1. rundzie.

Zjednoczeni Trzemeszno - Iskra Szydłowo 0:5 (0:1)

ISKRA SZYDŁOWO 5 (1)
Bramki: Wojciechowski (33, 67,72), Skwarek (78), Ciupa (86).

Zjednoczeni przystąpili do zawodów w nieco osłabionym składzie. W obronie zabrakło Majchrzaka, Kachniarza i Zawadki. W 20. minucie boisko opuścił pomocnik Wysocki z powodu kontuzji. Trener Łukasz Kań-czukowski desygnował też do gry rezerwowego bramkarza Płoszyńskiego zamiast Menza.
Linia defensywna była więc bardzo osłabiona. W tej sytuacji coraz lepiej grająca w tej fazie rozgrywek Iskra miała ułatwione zadanie w formowaniu akcji ofensywnych. W 33. minucie po ewidentnym błędzie golki-pera gospodarzy padła pierwsza bramka.
Po przerwie, z upływem czasu, uwidoczniła się przewaga lepiej przygotowanych kondycyjnie gości. I w pełni ją wykorzystali. Miejscowi mieli dwie okazje podbramkowe, ale nie zostały one wykorzystane.

Co ciekawe, jak donosi klubowa strona Zjednoczonych, goście w miniony poniedziałek rywalizowali w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski w okręgu pilskim, gdzie po rzutach karnych ulegli Nielbie Wągrowiec. Po zawodnikach Iskry nie było jednak widać trudów tej rywalizacji.

Zdaniem trenera Zjednoczonych, sytuacja w zespole nie jest najlepsza. - Ostatnio większość piłkarzy mniej trenuje, dlatego przegrywamy z drużynami, z którymi jesienią i na początku wiosny pewnie wygrywaliśmy. Więcej czasu gracze poświęcają, co jest oczywiste, pracy zawodowej - podkreślił Kańczukowski.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: 1920 Mosina - Płomień 2:1, Sparta Oborniki - Pelikan 1:5, Sparta Szamotuły - Mieszko 2:2, Warta - Lubuszanin 1:1, Lechia - Huragan 1:0, GKS Dopiewo - Grom 2:0, Wełna - Leśnik 6:2.