Kolarskie sukcesy w Pucharze Polski zawodników Pacificu Toruń

Anna Plichta i Katarzyna Wilkos przed startem wyścigu Pucharu Polski.
Anna Plichta i Katarzyna Wilkos przed startem wyścigu Pucharu Polski. archiwum
Udany powrót Ani Plichty, kolejne sukcesy Agnieszki Skalniak, dobra postawa Juniorów Młodszych - Pacific wystartował w Strzelcach Krajeńskich.

W Strzelcach Krajeńskich rozegrana została kolejna edycja szosowego Pucharu Polski. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnicy i zawodniczki rozpoczęli rywalizację od jazdy indywidualnej na czas, na dystansie 15 km wygrała wracająca po urazie kolana Anna Plichta (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) pokonując cały dystans w czasie 20 minut 34 sekund. Ania wyprzedziła swoją klubową koleżankę Agnieszkę Skalniak o 35 sekund. Agnieszka zajmując drugie miejsce w kategorii Elita tryumfowała jednocześnie wśród juniorek. Trzecie miejsce zajęła Anna Harkowska z ekipy Giant OKS Warmia i Mazury tracąc do Plichty 59 sekund. Szóste miejsce w kategorii open zajęła druga z naszych juniorek Zuzanna Skubaja co dało jej jednocześnie drugie miejsce wśród juniorek.
Po jeździe indywidualnej na czas przyszła pora na wyścig ze startu wspólnego i tu po raz kolejny przypomnieli o sobie juniorzy młodsi Pacificu. Nasi zawodnicy jechali bardzo aktywnie przez cały dystans inicjując liczne ataki, najszybszy na dystansie 88 km okazał się Mikołaj Konieczny z (KKS Gostyń), drugie miejsce zajął Damian Mądrzejewski (TKK Pacific), warto wspomnieć, że w czołowej 10 uplasowało się aż 3 zawodników Pacificu oprócz Damiana który był 2, na 6 miejscu finiszował Piotr Klimkowski natomiast Cezary Łączkowski zakończył zmagania na 10 miejscu.

Zawodniczki startujące w wyścigu ze startu wspólnego miały do pokonania taki sam dystans jak juniorzy młodsi 88km. Od grupy zasadniczej udało się oderwać trzem zawodniczkom, Katarzynie Wilkos, Ani Plichcie oraz Agnieszce Skalniak (wszystkie TKK Pacific )które rozstrzygnęły losy zwycięstwa między sobą. Wyścig wygrała Kasia Wilkos przed Anną Plichtą oraz Agnieszką Skalniak która tak jak w przypadku jazdy indywidualnej na czas tryumfowała w zmaganiach juniorek, ponadto Zuzanna Skubaja po finiszu z peletonu zajęła 3 miejsce wśród juniorek.