Dziewczyny strzelały celniej

(szym)
Mistrzostwa strzeleckie zorganizował LOK. Wzięło w nich udział niemal 20 osób.
Mistrzostwa strzeleckie zorganizował LOK. Wzięło w nich udział niemal 20 osób. Szymon Cieślak
W Żninie zorganizowano po raz szesnasty mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów.
XVI mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej dla szkół podstawowych i gimnazjów w Żninie.

Żnin. XVI mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Szkoły podstawowe

Zawody zorganizował LOK. W kategorii młodszej udział wzięło osiem zespołów, z których każdy liczył po cztery osoby. Pierwsze miejsce zajęli młodzi strzelcy ze świetlicy w Godawach: Alicja Strzemkowska, Aleksandra Kranz, Bartosz Kranz oraz Maksymilian Szary.
Drugie miejsce należy do grupy nr 1 z Lasek Wielkich, a trzecie do ich kolegów z tej samej szkoły (grupa 2).
Indywidualnie najlepsze wyniki wśród uczniów szkół podstawowych zdobyli: laureatka pierwszego miejsca Julita Bieś z Lasek Wielkich, Hubert Kasprzak (2 miejsce) z SP w Januszkowie, a także Antoni Naliwajski z SP nr 1 w Żninie (3 miejsce).

Gimnazja

W starszej kategorii zmierzyło się ze sobą 11 zespołów. Pierwsze miejsce zajęli gimnazjaliści z Gąsawy: Dominika Kaczmarek, Marika Tomicka, Weronika Winiecka oraz Martyna Bukowska. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Dąbrowy. Na najniższym stopniu podium stanęli strzelcy z gimnazjum nr 3 w Żninie. W tej kategorii indywidualnie najlepsze wyniki wystrzelała i zajęła pierwsze miejsce Wiktoria Lewandowska z gimnazjum w Dąbrowie. Drugie miejsce zajęła Martyna Bukowska z gimnazjum w Gąsawie. Trzecie miejsce wywalczyła Joanna Pawlak z gimnazjum nr 2 w Piechcinie.